A satán kígyó formájában bírja Ádámot és Évát kísértésére. Ezt úgy teszi meg, hogy megkérdőjelezi Isten szavát. Hogyan láthatjuk ugyanezt a taktikáját napjainkban?
Pontosítalak:
Vallástudományi szemlontból az i.e. 5. században, amikor Izrael vallási tanítói leírták a teremtéstörténet, más népek mitikus képanyagát felhasználva, Izrael teológiájában még nem volt ott a Sátán.
Deutero-Izaiás (i.e. 6. század) könyve is bizonyítja, hogy a zsidók mind a jót, mind a rosszat Istennek tulajdonították. A Sátán kizárólag a fogság utáni irodalomban jelenik meg, a paradicsombeli kígyóval való azonosítása meg a római korból való.
A történetben a kígyó egy közönséges mitologikus kígyó. Nem a kísértés a lényeg a leírásban, hanem az, hogy az ember mást látott jónak, annál, amit az Isten mondott.
Szia
Ha a két tökéletes embert el tudta fordítani Istenüktől, sajnos mi, akik már eleve bűnt örökölve jövünk a világra sokkal inkább ki vagyunk téve a kísértéseinek, támadásainak. Ránk is valódi veszélyt jelent Sátán mesterkedése. Ugyan azokkal a módszerekkel kísért, mint az 1 században. Pál a Kolosszé 2:8-ban olvasható figyelmeztetést("Vigyázzatok, nehogy bárki is rabul ejtsen titeket a filozófia és a megtévesztő, értelmetlen elképzelések által, amelyek emberek hagyományaira és a világ elveire épülnek, nem pedig Krisztusra.") nem kívülállóknak írta, hanem szent szellemmel felkent keresztényeknek :Kol 1:2, 5.
ránk most még nagyobb veszély leselkedik, mint az akkor élt keresztényekre ("Ezért aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen." 1Kor 10:12). Miért? Azért, mert Sátánt levetették a föld közelségébe, és az a fő célja, hogy félrevezesse az emberiséget, főleg Isten hűséges szolgáit :Jelenések 12:9, 12, 17.
A taktikája olyan sokrétű, hogy csak éppem említeni lehet egyet-kettőt, de a Biblia szinte mindet leleplezi, és segít is elkerólni ezeket a csapdákat. Pl. amikor Sátán kísért (erkölcstelenségre, hazugságra, tisztességtelenségre), az tehetjük amit Krisztus tett a Máté 4:1-11 versei szeint. Hiszen Krisztus mintát hagyott, hogyan védekezhetünk Sátán taktikái ellen. A másik pl. Pál tanácsa az 1Korintusz 1o:12-ben, amelyből azt a tanácsot szörhetjük le, hogy ne legyünk túlzottan magabiztosak, inkább a tetteink előtt mérjük fel, mi az ami kedves Isten szemében. Ha így teszönk, megóvhatjuk magunkat Sátán minden ellenünk készített fegyvere ellen.
Sátán mai módszerei közé tartozik: eltorzítja az emberek Jehováról alkotott képét. Jézus apostolainak a halála után néhányan, akik kereszténynek vallották magukat, hamis tanításokat kezdtek el terjeszteni a Cselekedetek 20:29, 30; és a 2Tessz 2:3 szerint. Ezek a hitehagyottak fokozatosan elhomályosították az egyedüli igaz Isten kilétét. Például kihagyták Isten nevét a Bibliáról készített másolataikból, és helyette inkább az „Úr” szót használták. Ezzel megnehezítették a Biblia olvasóinak, hogy érzékeljék a különbséget Jehova és más „urak” között, akiket a Szentírás említ (1Kor 8:5). Mivel Jehovára és Jézusra utalva is az „Úr” szót használták, az emberek már nem igazán tudták, hogy Jehova és a Fia két külön személy, és nem egyenlőek de János 17:3 egészen másat ír erről. Ez a kavarodás hozzájárult ahhoz, hogy kialakuljon a háromság tanítása, amely nem található meg Isten Szavában. E miatt a tanítás miatt sokan úgy érzik, hogy Isten titokzatos, és nem lehet megismerni. Micsoda szemenszedett hazugság! Cselekedetek 17:27.
#7
Nem csak manapság. Ez mi mindig így volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!