Tényleg nagyobb divat a bidé használata a nyugat európai orzágokban, mint hazánkban?
10
Ugyanígy vagyok. Régen mennyi WC papírt elhasználtam... Most meg csak gyors kimosom a zuhanyrózsával és kész.
A WC papír nem távolítja el a bőrről az összes szennyeződést. Tény, hogy aki nem mossa meg a fenekét, annak olyan marad. Ha az ember ahhoz van szokva, hogy megmossa, nem érzi jól magát, ha nem mosakszik meg vécézés után.
Ha nincs más a kád széle és a zuhany is megteszi, de nem túl higiénikus belemosni a kádba, ezért jobb a bidé. Ma már kapható olyan vécéülőke, amibe bele van kombinálva a vizsugár, így bármelyik vécéhez szerelhető ez a fajta a bidé. Viszont ehhez oda kell vezetni a vizet a vécé mögé, és belekötni az ülőkébe. De megéri szerintem. Nem hülye a nyugat-európai ember, hogy bidét használ, csak mi gondolkodunk erről eléggé balkáni módon.
Szerintem a nagyját mindenképpen papírral érdemes elintézni, és csak utána jöjjön a nedves törcsi, vagy a víz - valamilyen formában (bidé, v. tusoló). Sajna, kis hazánkban nagyon kevés a bidé, a nedves törcsit szintén csak elvétve "ismerik". Már pedig, csak papírral azt a szőrös lyukat nem lehet tisztára törölni. Úgyhogy, elmondhatjuk, az átlag magyar szaros seggű, és....
Korábbi egyik barátnőm, amikor megtudta, hogy én nedves törlőkendőzöm, úgy reagált, hogy azzal csak szétkenődik....kis okoska (pedig értelmiségi (??). Ő persze se nedves törlőt, se egyebet nem használt kaksizás után. Ilyen szinten vannak sokan - még nők is. Kis drágám sem gondolta, hogy az úgy működik, hogy az ember először alaposan (amit csak lehet) leszed hagyományos budipapírral (vagy p.zs.vel), és csak a maradékra repül rá a nedves törcsivel. Valaki írta fentebb, hogy egy-egy alkalommal 20 nedves törlőt is elhasznált...gondolom, ő sem távolította el a nagyját budipapírral.
Persze, így sem lesz az eredmény egy steril terület, csak azért az sem mindegy, hogy valami mennyire nem patyolattiszta. Állítólag még az agyontusolt popsi is kakis valamennyire, (néhány atom még akkor is marad) - csak nem mindegy mennyire. A baktériumokból nem mindegy, mennyi van az ember egyes testrészein. És, talán ez a lényeg.
A bidé nagyon egészséges. Ha nincs, akkor bárhogyan is, de a mosdás lényeges, mert nem csupán kívülről ajánlott leöblíteni, hanem egy kicsit szétfeszítve a végbélnyílást is, és ha csak lehet nem hideg vízzel.
Vannak esetek, amikor a széklet több savat tartalmaz, és ezt érdemes lemosni.
Papírral nem lehet olyan jól letisztítani, mint vízzel. Jelentősen megelőzhetők ezzel egyes betegségek.
Ma már lehet bidével egybe épített WC csészét is kapni.
Epuletgepesy tervezokent mondom.Az emberek nagy reszenek a haza epitesekor eszebe sem jut a bide
Szinte mindig gyozkodnom kellet a megbizot a beepitesere.
Azota mind halas hogy hallgattak ram.Igenis a jo higienia megkoveteli az altest mosadat wc hasznalet utan.En rosszul es budosnek
erzem magam ha nem tudom hasznalni ugyan ugy mint ha nem tudok fogatmosni.Mindenkinek csak ajanlani tudom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!