Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A svédeknél milyen szokások...

A svédeknél milyen szokások vannak?

Figyelt kérdés

Úgy látszik hogy a szüleimmel 1-2 éven belül Svédországba kell költöznünk, és nem igazán van beleszólásom. Mostmár beletörődtem a dologba, de szívesen hallgatnék meg egy pár véleményt az országról. Bárki aki ott él, élt, vagy ismerőse él kint.

Mennyire nehéz a svéd nyelv? Milyen szokásaik vannak amit illik tudni? Oktatás? Nehéz lesz beilleszkedni? Az emberek kedvesek?

Tényleg bármilyen infóra kíváncsi lennék.

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2019. máj. 20. 07:44
 1/4 Mansour ***** válasza:
100%

Alapvetően, sőt ma már mondhatni szélsőséges mértékben befogadók (társadalmi szinten, egyéni szinten viszont már sokkal kevésbé!), ennek az előnyeivel biztosan, de a hátrányaival is nagy valószínűséggel szembesülni fogsz.

A nyelv nehézsége nagyban függ attól, hogy milyen szinten ismered az angol és a német nyelvet. Ha mindkettőből van egy elég jó tudásod, akkor a svéd szerintem játszva megtanulható. Ha csak az egyiket, az is nagy segítség, és elég könnyen tanulható a nyelv. Minden nyelvnek vannak persze nehézségei, a svédben szerintem ez leginkább a kiejtés, de van akinek meg ez nem jelent gondot.

2019. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
van sok svéd ismerősöm, nem tűnik nehéznek a nyelv egyáltalán. kicsi angol, kicsi német, kicsi fika és voilá, megszületett a svéd nyelv :D egyéb témában inkább a dánokról tudnék nyilatkozni, ők nem szívesen barátkoznak (egymással se, de külföldiekkel főleg nem)
2019. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:
100%
Egyébként ha bármilyen konkrét kérdésed van a svéd nyelvről, szívesen válaszolok akár itt, akár privátban. A nyelvet viszonylag jól ismerem, de Svédországban még nem jártam :)
2019. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én csak másfél hétig voltam Svédországban ismerősöknél akik szintén magyarok, de kiköltöztek néhány éve. A nyelvről nem tudok nyilatkozni 1-2 szót tanultam csak meg a másfél hét alatt :D De amúgy ott mindenki jól beszél angolul is. Amúgy az ismerősök 1 évre a kiköltözés után már simán beszélték a nyelvet.


Igazából én imádtam. Teljesen más ott minden mint itthon de jó értelemben. Szívesen laknék ott.

2019. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!