Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik országból származik a...

Melyik országból származik a pirítós?

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

[link]


spoiler: azelőtt alakult ki, mielőtt az ország fogalma létrejött.

2019. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lilla64 ***** válasza:
100%
Egyiptomból.A nagy melegben hamar megszáradt a kenyér,ezért a forró kövön megpiritották
2019. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tozser ***** válasza:

Van egy olyan szokás/mondás is hogy "tósztot mondanak" valakire, és tosztot is ISZNAK.

Hallottam olyan esetről(?) amikor az ITAL aljára tették a tósztot és amikor a benne lévő italt megitták, megették a tosztot is.

Ezekből mi az igaz, azaz, hogy jön ösze az egész?

2019. máj. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Az 1-es válaszoló nagyon találóan mondja, hogy még a mai országok sem voltak nevesítve amikor kitalálták. Ez egyébként is több 10 ezer éves dolog, mert már az őskorban is ettek pirított magvakat, már amit meg is találtak, a pirított kenyér is adódott mint étel. Szerintem nem feltétlenül a kiszáradása miatt pirították meg és erre nincs is bizonyíték, hanem mert rájöttek, hogy a pirított ételek finomak. Oszt ették is. A megszáradt kenyérre is megoldás, de szerintem ez nem fő oka, csak arra is jól jött ha megpirították.
2019. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!