Jó napot kívánok?

Figyelt kérdés

Igen, így röviden vicces. :)

Úgy vettem észre, hogy manapság, ha úgy köszönök el - akár személyesen, akár pl. e-mailben -, hogy "Jó napot kívánok!" vagy "További jó napot kívánok!", akkor meglepetten néznek rám, szokatlan nekik. Pedig én tényleg JÓ napot kívánok nekik. :) Nem kellemeset, nem szépet, hanem jót.

Mi a véleményetek?


2019. máj. 4. 16:17
 1/6 anonim válasza:
47%

Sokkal jobban tetszenek azok a nyelvek ahol egyszavas és általános az üdvözlési forma, nincsenek ilyen kínos közjátékok, hogy kinek mit mondjon az ember és majd hogyan fogadják.

Szerintem is sután hat a jó napot kívánok.

2019. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
40%

Azért, mert ez köszönésnél használatos, ne így köszönj el, ha nem akarsz hülyének tűnni.

Helyesen: További szép napot!

2019. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
elköszönés: Viszontlátásra - nem szép napot, legyen szép napod stb, az angolszász és erőltetett
2019. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

mert a magyarok "Jó napot!"-tal kezdeni szokták a beszédjüket.


Én is gondban vagyok, hogy hogy a bánatba köszönjek el a végén. (És legszívesebben ilyeneket írnék h. pl. Csók a családnak! :DDD)

2019. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lilla64 ***** válasza:
83%
Én úgy szoktam elköszönni,hogy "Minden jót"
2019. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Mi a véleményünk? Az hogy túlagyaltad a köszönést.
2019. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!