Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meddig lehet felhívni telefonon?

Meddig lehet felhívni telefonon?

Figyelt kérdés
Ha az ember igazán szoros barátságban van valakivel, akivel naponta akár kétszer is beszél telefonon, szerintetek este hány óráig lehet/illik felhívni? /az illető egyedül élő/

2019. márc. 29. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Megkérdezheted tőle.
2019. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hívd fel éjjel 3-kor és kérdezd meg, hogy alszik-e már.
2019. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én max. este 8-ig zargatom a rokonaimat is. Nagyjából tudom, mikor ebédelnek, vacsoráznak, így abban az időintervallumban persze nem telefonálok.
2019. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Idegent 20, ismerőst 21 óraig illik felhívni. De ha megbeszélitek, nyilván bármikor lehet.
2019. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem éjfélig, utána már nem illendő.
2019. márc. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukám nekem azt tanította, hogy felhívni valakit este 8ig lehet. Sms-ben zargatni pedig este 10-ig.
2019. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha éjszakás műszakban dolgozik (és nem az egészségügyben,) akkor talán ráér késői órákban is.


Persze ebben az esetben inkább csak röviden a mondanivalód lényegét érdemes összefoglalni tömören.


Ui: mire jók a csevegővonalak? Felvilágosítana Valaki?

2019. márc. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában este 8-ig lehet hívni az embereket. Ha a barátaid nem mondanak mást, akkor őket is eddig keresheted. Ha tudod, hogy korai műszakba jár, és 18-kor fekszik le, akkor hétköznapokon nem zargatod 19-kor. Ha azt mondja, hogy hívhatod 22-ig, akkor keresheted 21-kor is.
2019. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!