Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illetlenség ha egy...

Mennyire illetlenség ha egy nő mindig kézfogással üdvözli a kollegáit?

Figyelt kérdés
A kollegái férfiak. Talán a nőkkel nem is pacsizik. Ő az illetlen, vagy az a tuskó, aki ezen elképed?

2019. márc. 22. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Látszik, hogy a kérdésben szereplő nő ismeri és megfelelően alkalmazza az illemszabályokat.
2019. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted illendő az, ha egy nő pacsizik rutinosan? Szerintem bemutatkozáskor ő nyujthatja a kezét. De ez nem azt jelenti, hogy aztán szakadatlan visszaélhet ezzel a jogával.
2019. márc. 22. 19:10
 3/17 anonim ***** válasza:

19:06-kor választ adó hozzászóló vagyok


A "visszaél" kifejezés melyik jelentéstartalmára célzol?

1. Szándékosan rossz célra használ egy lehetőséget, helyzetet, pozíciót, módszert vagy eljárást.

2. 2. Rosszul használ. Egy eszközt vagy fennálló kedvező állapotot úgy használ, hogy az a használat során károsodik, nem tartja meg eredeti jó állapotát.

2019. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Én soha nem akarnék egyetlen nővel sem kezet fogni. Férfiakkal szokás kezet fogni, a felvilágosult modern nők inkább kerüljenek.
2019. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

"szakadatlan visszaélhet ezzel a jogával."


:DDD

Jajjj, kérdező, ezen olyan jót röhögtem! Óvónéniiiiii, a lányok elvették a kézfogásunkat! Tökre utánoznak minkeeeet!


A kézfogás egy ártalmatlan, mindkét nemnél használatos udvarias gesztus.

2019. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 TappancsMancs ***** válasza:
42%

Ez nem illik vagy nem illik kérdés. Szerintem fölösleges ilyet a nőknek magukra erőltetni, hogy ők is kezet fogjanak akár egymás között, akár nők nőkkel.


Az üzleti életben elfogadott mindkét nem részéről, például egy tárgyalásra való találkozáskor, de kollégák között nekem erőltetettnek tűnik, semmi értelmét nem látom. Nem lesz egy nő különb tőle, mert férfiak sem nagyzolásból fognak kezet.

2019. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Ezek azok a nők, akik ha lehet, terepjárót vesznek maguknak...
2019. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Erős a gyanúm, hogy a kérdező szimplán irigy, ezért köt bele mindenbe. Gondolom, a csaj jobb nála a munkában.


Kulturált országokban teljesen természetes, hogy a munkatársak nemtől kézfogással üdvözlik egymást. Vagy csak simán köszönnek mindenkinek. Nincs az, hogy a férfiak 5 percig pacsizgatnak, a nők meg addig állnak ott, mint egy hülyegyerek. Kirekesztő is, illetlen is.

2019. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
* nemtől függetlenül
2019. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
27%
Honnan az infó, hogy más országokban a női munkatársak kezet fognak? Nem hiszem. :) Csak üzleti találkozásokkor, munkatársaknál nyugaton sincs ilyen szokás.
2019. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!