Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan ered ez a szólás: "az...

Honnan ered ez a szólás: "az óbudai álmoskönyv szerint . "?

Figyelt kérdés
Gyakran halljátok? Mert most használta a kommentátor a vb-közvetítésen és felkeltette a figyelmemet. Rákerestem, a google csak 9 találatot hozott ki, de mindenütt úgy használják, hogy "az óbudai álmoskönyv szerint nem ajánlott/nem jó jel" stb. Honnan eredhet?
2010. jún. 28. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Krúdy ott szedte fel ezt a tudást, talán
2010. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Krúdy Gyula, a nagy író igencsak szerette az egykori óbudai kisvendéglőket, pl. a Kéhlit (ma is megvan, Árpád-hídtól délre). És megírta az Álmoskönyvet.
2010. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hallottam. Gundel-Takács ma (is)kimondottan választékos és szórakoztató volt.

Azért is figyeltem fel rá, mert az "álmoskönyv szerint" egy ismert fordulat(irodalomban olvastam, magam is rendszeresen használom), de az "óbudai" nekem is egy abszolút nóvum!

2010. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mert nem biztos, hogy pl. az egyiptomi álmoskönyv is ezt mondaná:)
2010. jún. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért "Óbudai álmoskönyv", mert az MTV székhelye Óbudán van.
2010. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!