Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit szokàs/illik adni egy...

Mit szokàs/illik adni egy nagyapànak az unoka keresztelőjén? 8 hónapos baba.

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 06:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Màrmint a nagypapa mit adjon ajàndékba.
2018. okt. 30. 06:53
 2/8 A kérdező kommentje:
Fiú baba
2018. okt. 30. 07:04
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Semmit.

Majd ha nagyobb lesz , amikor már megérti a gyerek akkor esetleg a gyerektől megkérdezni hogy mit szeretne.

2018. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt :)

Mert itt àllunk nagy dillemàban hogy mi legyen.

Üres kézzel nem "gàz" menni?

2018. okt. 30. 10:29
 5/8 anonim válasza:
100%

Keresztelőre szokás és illik valami ajándékot vinni. Természetesen azt ilyenkor a szülők kapják a kezükbe.


Lehetne például valami bababoltba szóló ajándékutalványt adni xy értékben. A pénzajándék legjobb alternatívája, mert abból tuti a gyereknek vesznek valamit, és nem magukra költik.


Szoktak még virágot is keresztelőre vinni valamint kedvelt ajándék ilyenkor valami medál vagy egyéb babának való ékszer ajándékozása. Bár ez utóbbinak nem lâtom sok értelmét, nem igazán javaslom.


De egy biztos:

üres kézzel főleg a nagyszülőknek nem illik keresztelőre menni.

2018. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú lejáratú kötvény? Ha nem akarnak direkt készpénzt adni.
2018. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bababoltban készítenek pelenkatortát. (Pelusokat torta alakúra alakúra összekötik,) lehet díszítésül rágókát, vagy valami kedves játékot rátenni. Üsd be a keresőbe a pelenkatorta szót, és rengeteg ötletet kapsz. Esetleg egy nagy csomag pelenkából ismerős virágboltban is tudnak szép ajándékot készíteni. Én az unokám keresztelőn viselt ruhája árát adtam oda a lányomnak, mondván, így én vettem neki a keresztelő ruháját.
2018. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pelenkatorta, bababoltba utalvány.

Esetleg valamelyik drogériába utalvány (dm ajándékkártya biztos van), ha van a közeletekben és az anyuka szokott ott vásárolni pelust vagy ilyesmit.


Ha lesz kis összejövetel a keresztelő után, akkor esetleg csináltathatsz egy tortát.

2018. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!