Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi pénzt szoktál a tárcádb...

Mennyi pénzt szoktál a tárcádban tartani?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a pénztárnál való fizetéskor néztem, hogy az emberek többségénél viszonylag sok pénz van a tárcában.

Ha nem nagy bevásárlásra megyek akkor maximum 10 ezer forint van a tárcámban addig amíg el nem fogy, és aztán megint a következő 10-es és így tovább.

A bankkártyámon mindig van pénz, így az is a tárcámban van ha valahol több pénz kéne mint ami kp-ban nálam van.


Azért csinálom így mert félek,hogy ellopják/elhagyom és akkor csak 10 ezret bukok maximum, a kártyámról meg 5 ezret tudnak pay passolni, tehát a legrosszabb esetben is 15 ezret veszítek, mondjuk a félhavi fizetésem helyett.


Kérdés,hogy ki hogy csinálja és miért?Aki viszonylag sok pénzt tart magánál az miért teszi?


2018. okt. 29. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Fizetéskor leveszek 30ezret és azt koptatom hó végéig. De ezt csak "luxuscikkekre költöm" (cigi, kávézgatás, csoki, süti, nasi, ücsi, gyep) a bevásárlást kártyával, számlákat netbankon keresztül intézem.
2018. nov. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyjából húsz font. (kb. 7000Ft) És apró. Valamennyi. Én nem azért nem hordok magammal sokat, mert elveszítem vagy ellopják, hanem, mert félek, hogy hó vége előtt elköltöm, amire már volt példa. És azért nem frankó tíz napig csak almát enni.


A viszonylag sok kézpénzesek könnyen lehet, hogy úgy kapnak fizetést.

2018. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!