Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi pénzt szoktál a tárcádb...

Mennyi pénzt szoktál a tárcádban tartani?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a pénztárnál való fizetéskor néztem, hogy az emberek többségénél viszonylag sok pénz van a tárcában.

Ha nem nagy bevásárlásra megyek akkor maximum 10 ezer forint van a tárcámban addig amíg el nem fogy, és aztán megint a következő 10-es és így tovább.

A bankkártyámon mindig van pénz, így az is a tárcámban van ha valahol több pénz kéne mint ami kp-ban nálam van.


Azért csinálom így mert félek,hogy ellopják/elhagyom és akkor csak 10 ezret bukok maximum, a kártyámról meg 5 ezret tudnak pay passolni, tehát a legrosszabb esetben is 15 ezret veszítek, mondjuk a félhavi fizetésem helyett.


Kérdés,hogy ki hogy csinálja és miért?Aki viszonylag sok pénzt tart magánál az miért teszi?


2018. okt. 29. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
kb 5eFt-ot. Egyébként ha már 100x nem kérdezték meg akkor egyszer sem.
2018. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

- készpénzben kapta meg a fizetését

- egyben felvett nagyobb összeget fizetéskor, mert ugye egyszeri ingyenes felvétel van

- ehhez szokott hozzá, nem szereti, keveset használja a bankkártyát


Én általában kártyát használok, ahol lehet. De azért van nálam pénz is. Biztos, ami biztos. Volt már többször boltban, hogy épp nem működött a terminál valamilyen átmeneti zavar miatt.

Kb. 20-30 ezer forint van nálam.

2018. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően 6-7 ezer forintnál nincs több nálam, csak akkor, ha kifejezetten szeretnék vásárolni valami drágábbat.
2018. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Azta, de ügyes vagy! Én is így szoktam.
2018. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
nálam max apró van, vagy tényleg kevés. Egyrészt Mindenhol kártyával fizetek, a másik, hajlamos vagyok elhagyni a pénztárcámat, ezért semmi személyi meg jogsi vagy ilyesmi nincs benne. Se nagyobb összeg, csak a bankkártya.
2018. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Kb 4-6 ezer. De nem azért, mert félek, hogy ellopják :(
2018. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Kezpenzt nem hordok magamnal egyaltalan max aprót par eurt de azt sem sokat csak, hogy a kosarba legyen mit betenni, kartyaval fizetek mjndenhol nincs olyan kis üzlet ahol ne fogadnanak el
2018. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
54%

Nálam mindig van ~100 ezer forintnyi céges pénz. Ebből tudjuk megvásárolni a kisebb dolgokat, vagy ha valami hirtelen kell (anyag, szerszám). És ezen felül még 20-30 ezer forintnyi saját pénz, ha kell valamire, mert nem szeretem keverni a cégessel.


De sok esetben, ha célirányosan megyek valahova, akkor csak annyi pénzt viszek amennyi nagyon kell, 2-3 ezer forintot, meg kártyát. Ilyenkor pénztárcát sem viszek, hanem a nadrág belső zsebébe vagy táska belső zsebébe teszem el a pénzt.

2018. okt. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-5000ft, attól függ mit szeretnék vásárolni.Egyszer 35000-40000 ezer volt nálam és eltűnt a kezemből a bevásárló táska amiben a pénzt tartottam.Pedig előtte se jártam annyi pénzzel ez egy egyszeri alkalom volt és meg is jártam...tanultam belőle.
2018. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam 100-200 ezer forint céges pénz mindig van. Mikor fizetés van vagy mást kell venni akkor van hogy egész nap akár egymillióval mászkálok.

Saját pénz pedig 30 ezer forint.

2018. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!