Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, ha egy lány barátja (pasija) letegezi a lány nagymamáját anélkül, hogy a nagymama engedte volna?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 23:49
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
73%
Az exbarátom a szüleimet tegezte kezdetektől fogva. A szüleim egy beszélgetés alkalmával szóltak is bekem. hogy rosszul esik nekik hogy azt a minimális tiszteletet sem adja meg, hogy kezdetben magáz. Pedig nem szeretik ha magázzák őket, de az illem az illem. Engem is úgy tanítottak hogy 15-20 évvel idősebbet helyzettől függően magázok eleinte, ha szól hogy tegezzem akkor tegezem, ha nem szól érte akkor maradok a magázásnál. (Azért írom hogy helyzettől függően mert én 18 vagyok, az egyik osztálytársam pedig 30, őt kezdetektől tegezem)
2018. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%

Ilyen helyzetben ami illetlen, az a csendőr pertu: a nagyi tegezi, de őt magázza a másik tovább.

A nagymamád nem áll rangban fölötte, nem a főnöke, nem a tanára. Csupán jó pár évvel korábban született, ami nem érdem, és főleg nem az övé. Ezért nem jár automatice a magázás. Neki is illene tudnia, hogy ha ő letegez egy felnőtt embert, azzal egyúttal el is dőlt, hogy kölcsönösen tegeződni fognak.

Ha a barátod esetleg csak 12 éves, akkor nem, de gondolom felnőttről van szó.

2018. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Neveletlenség, nem kicsi.
2018. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet zavarban volt.
2018. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%
Ha már a nagymama is a rock and roll korában (60-as évektől) volt fiatal, akkor szerintem már az a természetes, hogy csókolom köszöntés után nagymama tegezésére srác is visszategez.
2018. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Irdatlan nagy türhő tarack.
2018. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Az egész illemszabályos marhaság úgy hülyeség, ahogyan van.
2018. okt. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg még istent és a királyokat is hagyományosan tegezhetik a legegyszerűbb emberek is.
2018. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Az egyoldalú tegezés válik egyre inkább bunkóvá és suttyó jellegűvé, bármely fél részéről.


Az egyetemen a 65 éves, nemzetközi hírű professzor se tegezi le hallgatóit, ahogy az intelligensebb, műveltebb idősek is mindig Önözve szólítanak meg engem huszonéves létemre. A fiatalok egyoldalú letegezése kocsmai dologgá vált az utóbbi időben.


Ez a falusi csendőrpertu épp olyan suttyóság a 21. században, mintha fiatal tenné ugyanezt.

2018. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%

Márpedig a nagymama igenis rangban felette áll az unokájának. Az unoka párja pedig az unokával van egy szinten a családban. Ha a nagymamát munkahelyen ismerte volna meg, nyilván csak kölcsönös lehetne a tegeződés.

Magázhatta volna a fiút kezdettől, de ez távolságtartást mutatott volna. A tegezéssel szinte befogadta a családba, de ez a fiú képtelen megérteni az ilyen árnyalatnyi különbségeket.

2018. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!