Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek a külföldi...

Miért félnek a külföldi ismerőseim Budapesten?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban másodszor fordult elő, hogy azt vettem észre, hogy az engem meglátogató külföldi ismerősöm nem szívesen csinál programokat magának, amíg nekem dolgom van az egyetemen, hanem inkább a lakásban megvár. Mindkétszer kiderült, hogy azért nem akarnak teljesen egyedül menni, mert feszélyezve érzik magukat a budapesti utcán, és most a második kifejtette, hogy ez nála azért van, mert az emberek nagyon nem bizalomgerjesztőek és szükség esetén nehézkes a kommunikáció velük, mert még a fiatalok is alig beszélnek angolul. Mindkét ismerősöm huszonegy-két éves, egyik norvég, a másik német. Magasabb társadalmi rétegből származnak, viszont ettől függetlenül nem értem az aggodalmukat, a német például beutazta egy év alatt Dél-Amerikát. Tényleg ennyire gáz a város, csak bennszülöttként ez már fel sem tűnik?
2018. okt. 22. 16:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

mert egyre rosszabb a közbiztonság, kérdező

mit vársz egy olyan országtól, ahol a többszörös visszaeső bankrablókból nemzeti hőst fabrikálnak, a kerékpártolvajok ellen fellépőket meg egész Peruig üldözik, mint valami náci háborús bűnöst?

nos, kérdező, ebben az országban a bűnözés kifizetődik, nem csoda hogy ennyi rablás, lopás, nemi erőszak, garázdaság, sőt, gyilkosság van kishazánkban - a felsővezetőink támogatják a bűnözőket, és mindenki szabad préda, a külföldiek szintén


lehet engem is lepontozni az ostoba butaproliknak, szeretem látni, ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál...

2019. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!