Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek a külföldi...

Miért félnek a külföldi ismerőseim Budapesten?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban másodszor fordult elő, hogy azt vettem észre, hogy az engem meglátogató külföldi ismerősöm nem szívesen csinál programokat magának, amíg nekem dolgom van az egyetemen, hanem inkább a lakásban megvár. Mindkétszer kiderült, hogy azért nem akarnak teljesen egyedül menni, mert feszélyezve érzik magukat a budapesti utcán, és most a második kifejtette, hogy ez nála azért van, mert az emberek nagyon nem bizalomgerjesztőek és szükség esetén nehézkes a kommunikáció velük, mert még a fiatalok is alig beszélnek angolul. Mindkét ismerősöm huszonegy-két éves, egyik norvég, a másik német. Magasabb társadalmi rétegből származnak, viszont ettől függetlenül nem értem az aggodalmukat, a német például beutazta egy év alatt Dél-Amerikát. Tényleg ennyire gáz a város, csak bennszülöttként ez már fel sem tűnik?
2018. okt. 22. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A többezer többi fiatal túrista valahogy nem fél, még az utcát is tele hányja, hugyozza olyan jól érzi itt magát.
2018. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg gáz a város. Én 7 év alatt sem tudtam megszokni és utálom, mint a sz*rt.


1. Ugyanezt megcsinálják a helyi lakosok is. Sőt, rádordítanak, fellöknek, elállják az utad, képedbe fújják a büdös cigifüstöt. És mindenz egy hétköznapi reggelen. Szóval ennyit erről.

2018. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
2010 óta megnégyszereződött az élet- és vagyon-ellenes bűncselekmények száma. Ez a fővárosra méginkább igaz. Valószínűleg olvasta a statisztikákat, meg is értem, ha fél.
2018. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, a német fiatal dél-amerikában nem félt?
2018. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha követi és ismeri a magyar politika hangzatos szólamait, ahol félelemkeltőnek állítják be a havi 10 alatti illegális migránsokat, minden oka megvan félni.
2018. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Groteszk, hogy Budapestet Dél-Amerikával hasonlíttatod össze. Ismerőseid annyira magas társadalmi rétegből származnak, hogy rokoníthatóak a tiéddel: mindnyájatokat "civil szervezet" táplál...
2018. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
88%
Budapesten nappal a forgalmas helyeken nincs mitől félni, éjszaka szórakozóhelyeket keresgélve talán lehetnek gondok. Ez nagyjából így van az átlagos nagyvárosokban amiben Budapest sem tér el, de lehet olvastak valamit. Szerintem tudakold meg az okát.
2018. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Lehet hogy olyan magas társadalmi rétegből valók, hogy onnan nézve a csóró magyarok a kínai meg túrkálós ruhájukban tényleg nem bizalomgerjesztőek számukra.Meg amilyen szinten megtanítják a magyar iskolák a nyelveket,tényleg felháborító.

De az ismerőseid ezek miatt egyszerűen csak lenézik a magyarokat, primitívnek tartják, és nem akarnak velük keveredni, közéjük menni, kommunikálni.

Szomorú a mi helyzetünk is, hogy így kell élnünk, de az övéké is, hogy ennyire nem értik a dolgokat, nincs bennük sem tolerancia, sem empátia.

2018. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Budapest minden szempontból egyre rosszabb, a közbiztonság pedig tragikus.

Átlagos, tehát nem jó, de nem is annyira rossz környéken lakom és fényes nappal félek a kapualjban kulcskeresés közben. Este pedig nem szeretek kint lenni.



26/L

2018. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is félek Budapesten, pedig csak külföldön élek, de nem vagyok külföldi. Nekem mindig para keresztülutazni a városon, akkor is, ha csak a repülőtérről megyek a Délibe. Nappal.
2018. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!