Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha letegezett a fogorvos, én...

Ha letegezett a fogorvos, én is tegezhetem őt?

Figyelt kérdés
Én 32 vagyok, nő, a fogorvos 40-es férfi. Először magáztam, aztán ő elkezdett tegezni engem, de én magázva folytattam, mert meglepett a dolog. Amikor legközelebb megyek, letegezzem én is?
2018. júl. 31. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Elöször is abszolút illetlen dolog részéröl letegezni, mert egyrészt nö vagy, másrészt meg "kuncsaft", azaz mindkét minöségben te vagy a mgasagg rangban, azaz neked van jogod ezt kezdeményezni, viszont egyáltalán nem szokásos az ilyen.

Másodszor adott esetben ezzel valami privát kapcsolatot akarhat indítani, ami nem hiszem, hogy pozitív ötlet lenne.

2018. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az első válaszoló írta, bunkó volt a fogorvos. Ha zavar, hogy tegez, kérd meg, hogy maradjatok a magázódásnál. Ha nem zavar, akkor automatikusan tegezd a következő alkalommal.
2018. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ha nem zavar, akkor automatikusan tegezd a következő alkalommal."


Ebben viszont az is benne van, hogy elfogadod a bizalmaskodását, tehát nem lepödj meg, ha ilyen történik utána...

2018. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

>> én is tegezhetem őt ?

A válasz egyszerű: ha nem tetszik a helyzet és van egy kis "egyenesség" benned, akkor legközelebb kérd meg: legyen szíves, inkább magázódjunk...

2018. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Engem is letegezett néhány kezelés után,de ez esetben mind a ketten nők vagyunk.Hasonló korosztály.Először meglepett és nem tudtam mihez kezdeni a helyzettel így rendelőben magáztam azon kívül ha öszzefutottunk valahol tegeztem.Ő továbbra is tegezve szól hozzám a rendelőben így mostmár ott is tegezem.A fiatalabb páciensekkel tegező viszonyban van.

Tapasztalatom szerint sok egészségügi dolgozó nincs tisztában az etika szabályaival.Ha már annyira tegeződni akarnak,mert kisebb településről van szó,ahol jobbára mindenki ismer mindenkit vagy ha valami miatt könnyebbnek érzik a tegezést legalább annyit tehetnének,hogy indítványozzák a tegezést.Elég kellemetlen helyzetbe tudják így hozni a pácienseket

2018. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nincsen ebben semmi rossz. Kb ugyanaz a korosztály vagytok, nem is értem miért kéne magázódnotok. Most nem egyszerűbb és kényelmesebb mindkettőtöknek tegeződni? Szerintem simán letegezheted te is.


Ne haragudjatok, de az meg nevetséges aki többet lát a fogorvos szándékaiban, csak azért mert letegezett egy nála fiatalabb nőt. :D

2018. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azonnal kellett volna mondanod, hogy maradjatok a magázódásnál, csak így gyorsan, futólag odamondva. Most csak simán magázd, ha zavar a tegeződés, aztán csak ért belőle.

Amúgy bunkó volt, hogy ő kezdett tegeződni.

Attól, hogy egykorúak vagytok, még nem kell tegeződni.

2018. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

eggyértelmű a tegezõdés. A Jó Istent se magázod pedig õ igazán felettünk áll, vagy barmilyen vallásba se magázzák az isteneiket,. igaz csak egy Isten van de ez mellékes.

A lényeg a tisztelettudó tegezõdés az nagyon bizalmas kapcsolatot jelent.

Pont erre lenne szükség a gyógyításban, a bizalomra.

2019. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!