Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen nèpszokàsok vannak...

Cukikutyus kérdése:

Milyen nèpszokàsok vannak ròzsalakodalomkor?

Figyelt kérdés
10 èves hàzassàgi èvfordulònk lesz fèrjemmel,tehàt a ròzsalakodalmunkat ünnepeljük.Èrdekelne,hogy vannak-e erre vonatkozò hagyomànyok,nèpszokàsok.Böngèsztem a netet,de rèszletes leìràst nem talàltam ròla.Esetleg tud valaki valamit erről ?
2018. júl. 3. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A rózsalakodalomnak nincs semmiféle hagyománya, ez új találmány.


Ünnepelni csak az ezüst, arany- és gyémántlakodalmat szokás.

2018. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most hallok először ilyenről, hogy rózsalakodalom.

Mifelénk csak a 25. és az 50. évfordulót ünneplik (van aki amúgy azt sem), meg 50 fölött 10 évente - ha megélik.

Olyanról hallottam már, hogy kerek évfordulókor megújítják a templomban a házassági esküt, utána esetleg egy vacsora, de nem voltam még ilyenen.

2018. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat :) Nemrèg tudtam meg èn is,hogy vannak különböző elnevezèsek a hàzassàgi èvfordòkra.A ròzsalakodalom csak egy a sok közül,az a 10.èvfordulò,de van 3.,5.,20. stb.èvforulòra is ,csak azt hittem,hogy van valami különleges hagyomàny is ezekre az alkalmakra...de ha nincs,akkor max.kitalàlunk valamit a fèrjemmel a poèn kedvèèrt :)
2018. júl. 4. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!