Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen népszokások vonatkoznak...

Milyen népszokások vonatkoznak újévre/szilveszterre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lencsét kell enni, mert az pénzt hoz. Nem szabad baromfihúst enni, mert elkaparja a szerencsét. Más valami? Mosással,szemétlevivéssel kapcsolatban? Vagy bármi?

köszönöm és Boldog Új Évet!


2010. dec. 31. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyám szerint halat sem lehet enni, mert elúszik a szerencse, valamint sertést sem, mert az meg eltúrja a szerencsét.. Tehát marad a marha és a zöldségek (persze a lencse is!). Én nem hiszek ezekben, de mindig bölcsen bólogatok, mikor ellát a tanácsaival :)


Állítólag mosni és dolgozni sem szabad elsején, mert azt fogod csinálni egész évben, amit elsején csinálsz. Na én ezt sem szoktam betartani, mert egész fura dolgokat szoktam csinálni, mondjuk kirámolom és újra bepakolom a ruhásszekrényeket. :)

2010. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és B.Ú.É.K. én is! :)
2010. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyél lencsét, gazdagságot hoz.
2010. dec. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

úgytudom nem szabad varni. mert akkor el varrod a szerencséd. mamám anyum nagyon babonás. nem szabad mosni.

meg vmi olyasmi van h a vizet nem szabad kiönteni az udravva vagy akárhova mert azzal elviszed a háztól a szerencsét..

jh meg a 2011es évben férfinak kell először átlépnie a küszöböt.:D

2010. dec. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!