Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Letegezett az egyik házbeli...

Letegezett az egyik házbeli férfi, én visszategeztem, erre ő nagy szemeket meresztett, és elkezdte húzogatni a száját. Mi fájt neki?

Figyelt kérdés
Ő kb. 45, én 32.

2018. jún. 3. 23:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
szerintem nem nézhetett gyereknek, engedd el a témát, lehet hogy fájt a foga, annyiféle baja lehet az embernek, nehéz embernek lenni
2018. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Aki letegez téged azt te is tegezheted, nincs már csendőr pertu.
2018. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a Kérdező nem mondta el a tejes történetet...
2018. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%

Akkor nézzük a hivatalos sorrendet:

1. Rang (egymáshoz viszonyítva)

2. Kor

3. Nem

4. Ezek keveredése.


A jelenlegi helyzetet nézve:


1. Rang

Szomszédok, a rang egyenlő.


2. Kor

A másik fél az idősebb, ő kezdeményezhet.


3. Nem

Mindketten férfiak. Lényegtelen.


4. Ezek keveredése

Nincs keveredés, a 3 tényezőből csak egy különbözik, a másik fél javára.


Azonban a legfontosabb szabály, hogy ha az illemszabályok szerint jogosan letegez a másik fél, az nem engedély a visszategezésre!


Nem szabad összekeverni az illemszabályokat a józan ésszel és az "általánosan elfogadott" dolgokkal!

2018. jún. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom nő nagy.

Himsovinisza disznó.

Ez sajnos még mindig a nemek háboruja.(A nő alsóbb rendű)

2018. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%

#14 "Nincs keveredés, a 3 tényezőből csak egy különbözik, a másik fél javára." Eddig a mondatig volt értelmes, amit leírtál.

"Azonban a legfontosabb szabály, hogy ha az illemszabályok szerint jogosan letegez a másik fél, az nem engedély a visszategezésre!" Mi az, hogy az illemszabályok szerint jogosan letegezi. Ilyen nincs. Olyan van, hogy az illemszabályok szerint ő ajánlhatja fel a tegeződést. Az, hogy a kérdezőt letegezte a szomszéd, nem az "illemszabályok szerint jogosan" történt, hanem simán bunkóság. Logikus, hogy kérdező automatikusan visszategezte. Kérdező! Ha legközelebb is letegez, így köszönj neki vissza: "Jó napot/reggelt/estét kívánok!" de jó hangsúlyosan, feltűnően!

2018. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
62%
A Tegeződést nem csak NŐ kezdeményezhet ez nagyon sok mindentől függ. Végzettség,életkor stb....
2019. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!