Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valakinek eszébe van e, hogy...

Valakinek eszébe van e, hogy holnap minek és kiknek lesz az évfordulója?

Figyelt kérdés
Sok ember csak a maga kis vilábgában él. Nem hiszem, h. tudnék e ilyen ember lelkével élni. Aki, csak a hétköznapoknak él nem mást csak a maga érdekeit. Legázol és letapos mki, mert neki pl. most van munkahelye, és perpill jól megy. Az ilyen ember vajon megáll e pl. holnap vagy máskor egy 56os szobor, ill 48-as szobor előtt. Érzi e a múlt, elődeink lelki erejét. Bene van e mindennapjaiban a múlt. Sok ember sajnos nem tudja, h. pl. holnap lesz Nagy Imrének és társai újratemetésének 21. évfordulója.
2010. jún. 15. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tudtam , és valóban a magam világában élek, de erre is megvan az okom.

A szobrok előtt meg mindig megállok. Ki volt ez az ember, mit tett, milyen élete volt, hogy gondolkodott, mit érzett? Ezeket szoktam gondolni.

A rendszerváltáskor még csak három éves voltam, így akkor nem igazán éreztem a különbséget.

2010. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én tudtam, de nem igazán hat meg őszintén szólva. Igen, rengeteg minden történt a múltban, ha mindig az évfordulókkal, emléknapokkal törődnék, nem lenne saját életem! Ápolom a családom, az elhunyt szeretteim emlékét, másokét nem, pláne hogy csak a történelem könyvekből ismerem őket. Ha addig még nem látott szobrot látok, én is mindig megállok, már csak kíváncsiságból is, hogy kinek/minek emelték ezt ide, de ennyi... Tavaly pl olyan helyen voltam nyaralni, ahol egy gyönyörűen ápolt turisták által látogatható, ugyanakkor már nem használt hatalmas zsidó temető volt. Elmentem, megnéztem, borsódzott a hátam, szép volt, örök élmény végig nézegetni, olvasgatni a sírokat, de ennél többre nekem nincs szükségem! Élek a magam kis világában! Ahogy előttem valaki már megfogalmazta, attól hogy én a történelmet siratom (amikor még nem is éltem, nem tudhatom mennyivel volt jobb akkor), nem lesz más a világ! Inkább azért kéne tenni, hogy a jelent változtassuk meg! Attól, hogy számomra nem fontosak ezek, nem érzem magamat kevesebbnek! 20/L
2010. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!