Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valakinek eszébe van e, hogy...

Valakinek eszébe van e, hogy holnap minek és kiknek lesz az évfordulója?

Figyelt kérdés
Sok ember csak a maga kis vilábgában él. Nem hiszem, h. tudnék e ilyen ember lelkével élni. Aki, csak a hétköznapoknak él nem mást csak a maga érdekeit. Legázol és letapos mki, mert neki pl. most van munkahelye, és perpill jól megy. Az ilyen ember vajon megáll e pl. holnap vagy máskor egy 56os szobor, ill 48-as szobor előtt. Érzi e a múlt, elődeink lelki erejét. Bene van e mindennapjaiban a múlt. Sok ember sajnos nem tudja, h. pl. holnap lesz Nagy Imrének és társai újratemetésének 21. évfordulója.
2010. jún. 15. 19:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, de ez a téma mindig nagyon feldúl...:(
2010. jún. 15. 19:18
 2/12 A kérdező kommentje:
Sok ember csak a maga kis vilábgában él. Nem hiszem, h. tudnék ilyen ember lelkével élni. Aki, csak a hétköznapoknak él és nem mást csak a maga érdekeit nézi. Legázol és letapos mkit, mert neki pl. most van munkahelye, és perpill jól megy. Az ilyen ember vajon megáll e pl. holnap vagy máskor egy 56os szobor, ill 48-as szobor előtt. Érzi e a múlt, elődeink lelki erejét. Benne van e mindennapjaiban a múlt. Sok ember sajnos nem tudja, h. pl. holnap lesz Nagy Imrének és társai újratemetésének 21. évfordulója.
2010. jún. 15. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás napja. 21 éve temették újra Nagy Imrét
2010. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a fontos. Lehet, hogy neked pedig éppen az a hibád, hogy túlságosan a múltban élsz. Én pedig így nem tudnék élni. Természetesen tisztában vagyok a fontosabb dátumokkal, de nem azzal töltöm minden napom, hogy emlékezzek valamire, aminek x-edik évfordulója van. Ez nem élet.
2010. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a kérdésedben te is leírtad ezt. Szerintem ezt sok ember tudja, csak azok nem a gyakorin lógnak :)
2010. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
19:22 privátba küldtem a választ
2010. jún. 15. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Én elég hamar kiábrándultam ebből a rendszerváltás-dologból, tehát nem fogom ünnepelni. Köpök rá. Nekem október 23-áról sem a Harmadik Mindent Megváltó Paradicsomot Elhozó Kolbászból Kerítést Fonó Magyar Köztársaság kikiáltása jut eszembe, hanem az 1956-os forradalom.
2010. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam. Nem is érdekel. A többi szobor sem érdekel, nem a múltban élek hanem a jelenben, és a jövő felé megyek, hidegen hagy mi volt x évvel ezelőtt. Nem az én dolgom.
2010. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Anyukámnak szülinapja lesz!
2010. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát engem nem érdekel, attól nem fogok jobban magammal törődni, hogy 100 éves dolgokon rágódok, emlékezés címszóval! Nem, nem vagyok önző ember, emberekkel foglalkozom,nehéz munkát végzek, senki se tart annak... Nem attól leszek jobb ember, hogy megállok egy ilyen szobornál és azon rágódok, hogy 100 évvel ezelőtt mi lett volna ha,,? És igen, trianon se érdekel.

Egyszerűen elegem van ebből a fene nagy magyarkodásból.

2010. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!