Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üzleti ügyben találkoztam egy...

Üzleti ügyben találkoztam egy férfival, aki letegezve köszönt és beszélt hozzám. Miért sértő neki hogy visszategeztem? (Én 28, ő 52)

Figyelt kérdés

Felkérte a munkahelyem a cégét hogy a végezzenek el egy munkát amire nekünk nincs gépünk. Amikor jött megállt mellettem a kocsijával, onnan nyújtotta ki a kezét hogy “szevasz, Feri vagyok” és tegezett.

Szóval tegeztem én is onnantól. A munkatársamnak ugyanezt mondta, ő 30 éves, de ő nem merte visszategezni. Nagyon hülyén jött ki.

Másnap behívott a főnököm hogy bepanaszolt a pasi hogy tiszteletlen voltam vele, nem engedte meg hogy tegezzem és ne lásson meg engem többet. El is vették tőlem a munkát!


Csak szerintem volt óriási bunkó? Attól hogy 52 éves, nem teheti meg hogy hivatalos ügyben letegezzen egy 28-30 évest. Főleg úgy hogy elvárná hogy cserébe magázzuk. A főnököm előadást tartott arról hogy meg kellett volna várni amíg felajánlja a tegezést, addig magázni kellett volna mert ő elért annyit hogy megteheti ezt, mi meg kis senki kezdők vagyunk.


2018. febr. 16. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első gondolatom az volt, hogy teljesen igazad van, közben olvastam a kommenteket és tényleg egyszerűbb lesz legközelebb ha először lemagázod.

Egyébként én is úgy vélem, hogy úgy tartja az illem, ha én elvárom magam felé a magázást, akkor én is így teszek a másik féllel. Pl. gimiben az egyik tanárunk folyamatosan magázott (miközben mindenki más tegezett minket), holott tizenévesek voltunk, ő meg 50 fölötti. Szóval nem a kor a mérvadó. Ő megkövetelte a tiszteletet, viszont ő is megadta azt.

Az pedig, hogy 52 évesen, az első tegező szó után nem volt képe finoman jelezni, hogy inkább ne, hanem inkább hátba támadva beköpött, ezt kicsit gerinctelennek tartom. Ahogy egy hozzászóló írta, az óvodában csinálnak ilyet.

2018. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az van, hogy a főnököd is tudja, hogy a pasas volt a paraszt, csak épp ciki lett volna bevallani, hogy "Ferikém nagy pénzt hoz a céghez, ezért benyalunk neki. Ha azt mondja, zöld az ég, akkor innentől kezdve zöld az ég"... ez zseniális, hogy vezető beosztású ember ilyet mond, hogy "ha nálad idősebb és az ügyfél az illető, akkor nyugodtan letegezhet, mert kezdő vagy, neked viszont addig magázás van, mert nem ajánlotta fel". Lehet, hogy akkor kirúgtak volna, de vettem volna egy illemtankönyvet a főnöknek legalább... magázva illik eleve, és a nő ajánlhatja fel a tegezést...)
2018. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
#12, ha veszel, olvasd el te is, a hozzászólásodból kiderül, hogy teljesen ismeretlen az anyag neked.
2018. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Üzleti életben dolgozom, fiatal nő vagyok és elég szigorú protokoll szeint kell eljárnunk sok esetben. Külön képzés is volt, mikor idekerültem. Ennek fényében írom, hogy igazad van. Én is sokat járok ügyfélhez tárgyalni és jóformán mindneki sokkal idősebb nálam. Üzleti partnerek vagyunk, mindannyian felnőtt emberek, nincs alá-fölé rendeltség. Az sem kifogás, hogy mennyi pénzt hoz nektek, mert ez gondolom, kölcsönös, a pénzért cserébe kapnak egy általuk elvárt jó szolgáltatást.


Hiába volt idősebb a pasas, azzal, hogy ő letegezett téged, automatikusan feljogosított a viszont tegezésre. Az való igaz, hogy idősebb ajánlja fel a tegeződést, illetve nő a férfinak, de ha valamelyik fél kérdezés nélkül elkezd tegeződni, az automatikusan azt jelenti, hogy onnantól kezdve ilyen a viszony.

A legnagyobb bunkóság pedig az általa elvárt csendőrpertu.

2018. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!