Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üzleti ügyben találkoztam egy...

Üzleti ügyben találkoztam egy férfival, aki letegezve köszönt és beszélt hozzám. Miért sértő neki hogy visszategeztem? (Én 28, ő 52)

Figyelt kérdés

Felkérte a munkahelyem a cégét hogy a végezzenek el egy munkát amire nekünk nincs gépünk. Amikor jött megállt mellettem a kocsijával, onnan nyújtotta ki a kezét hogy “szevasz, Feri vagyok” és tegezett.

Szóval tegeztem én is onnantól. A munkatársamnak ugyanezt mondta, ő 30 éves, de ő nem merte visszategezni. Nagyon hülyén jött ki.

Másnap behívott a főnököm hogy bepanaszolt a pasi hogy tiszteletlen voltam vele, nem engedte meg hogy tegezzem és ne lásson meg engem többet. El is vették tőlem a munkát!


Csak szerintem volt óriási bunkó? Attól hogy 52 éves, nem teheti meg hogy hivatalos ügyben letegezzen egy 28-30 évest. Főleg úgy hogy elvárná hogy cserébe magázzuk. A főnököm előadást tartott arról hogy meg kellett volna várni amíg felajánlja a tegezést, addig magázni kellett volna mert ő elért annyit hogy megteheti ezt, mi meg kis senki kezdők vagyunk.


2018. febr. 16. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van.
2018. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem tetszik a sok csendőrpertus szoci kádár formáknak , mind tróger . Ezt érdemelte legközelebb is így tedd vele és mással . Tisztelet az jár mindenkinek . Cigány is így akar a bizalmadba férkőzni tegez tesózik meg náluk így szokás és sajnáltatja magát a féreg .
2018. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalos ügyben illik magázódni mindkét félnek. Ő kezdte a tiszteletlenséget, de neked nem kellett volna viszonozni. Én például nem is tudnék tegezni egy 52 éves valakit!
2018. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem aki letegez, azt nyugodtan vissza lehet tegezni. es ha ez az ember intelligens lett volna, akkor veled kellett volna a problemat megbeszelnie, es nem ovodas modjara arulkodnia.
2018. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egészen furán gondoljátok.

Az, hogy egy idősebb tegez(ne) egy fiatalabbat, azt nem szokás sértésnek venni, sőt. Már persze, ha nem arról van szó, hogy ha a villamoson anyáznak valakit, hanem az ismeretség kezdeti időszakán túl. Volt egy aranyos novella annak idején, amelyben a szerzőnő mesélte el, hogy híres nagybácsikája, aki nagyon bohém volt, és semmi pénze nem volt ajándékra, egyszer ezt adta az unokahuginak karácsonyra, hogy ezentúl tegezi majd (lehet, hogy a részletek így 50 év után már nem pontosak). A történet folytatása egyébként az, hogy az ajándékozott megkérdi, és akkor én is tegezhetem? Mire a válasz: nem, azt majd jövő karácsonyra kapod.

Persze, vissza lehet utasítani, udvarias formában.

Másfelől a munkakapcsolatokban nem szokás az életkort komolyan figyelembe venni, általában ha egyszer eldöntik, akkor úgy döntik el, hogy oda-vissza tegeződnek.

Úgyhogy ez a labda eléggé a felezővonalon van. Ezt az ellentmondást csak a résztvevők oldhatják fel, az egyik jó megoldás a munkatársadé volt, aki megvárta, amíg esetleg felszólítják a visszategezésre.

2018. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. .

Engem általában nem érdekel, hogy tegeznek, tegyék nyugodtan -viszont volt olyan, aki konkrétan lekezelően tegezett (anyukám varrónője -kb 35-37 voltam akkor. ..anyukám meg, hogy mert fiatalabbnak hitt. Azért majdnem 40 évesen csak nem nézett tininek. ..

2018. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Igazad van teljes mértékben. Viszont az élet igazságtalan, le kell nyelni a békát, és magáznod kellett volna. A kimenetel szempontjából senkit nem érdekelnek a te érzelmeid, csak hogy sikeresen elvégeztétek-e a munkát.
2018. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Itt nem az idősebb/fiatalabb dolog volt a döntő. Hanem megrendelő/szolgáltató. Ügyfelet SOHA nem tegezünk le, még akkor sem ha egy igazi tajparaszt bunkó mint ez esetben is. De emberileg tök igazad van.
2018. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zotya112 válasza:

Szerintem, ha nem tudod eldönteni, hogy tegeződhetsz-e, vagy sem, akkor ha legközelebb ilyen lesz kérdez vissza, hogy akkor most tegeződhettek-e.

Amúgy biztos van rá valami protokol szabály, hogy melyikőtök hibázott, de azt sajna fejből nem tudom, de szerintem ebben az esetben egy G..i-vel volt dolgod.

2018. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zotya112 válasza:
Amúgy Kalap Úr válasza szerintem korrekt megoldás, bár én tuti visszakérdeznék, és ha elutasítaná a tegezést, akkor én se engedném meg magam felé (persze az ügyfél mindig igaza van, de azért nem kell becsicskulni minden suttyónak)
2018. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!