Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy nevezik az alábbi terület...

Hogy nevezik az alábbi területet vagy szférát?

Figyelt kérdés

Annak a területnek vagy szférának a megnevezésére lennék kiváncsi, amelybe egy felnőtt embernek, a személyéhez tartozó minden dolga beletartozik, amelyet szabad döntése szerint megoszthat vagy megtagadhat megosztani egy másik, számára idegen emberrel. Értek ezalatt minden - de csak és kizárólag olyan - dolgot, ami az előbbi ember személyéhez kapcsolódik, és amivel kapcsolatban joggal mondhatná azt egy idegennek: "Ne haragudjon, ez az én dolgom, nem Önre tartozik". Mint pl.:


- személyes adatai

- tanulmányai, végzettsége

- foglalkozása, munkahelye

- családi állapota, családi kapcsolatai

- baráti és egyéb emberi kapcsolatai

- politikai és vallási meggyőződése

- lakhelye, lakókörnyezete

- érdeklődési köre, hobbija


Elsőre a privátszféra és magánszféra kifejezések jutottak eszembe, de nem tudom ezek lefednek-e mindent amire én gondolok. A gazdaságban ha jól tudom egész mást jelentenek, munkahelyi környezetben pedig csak a munkahelyen, munkán kívüli életet.


Kérhetnék egy kis segítséget a kérdéssel kapcsolatban?



2018. jan. 14. 19:24
 1/3 Schreiber László válasza:
100%
Kicsit egyszerüsitve: magánügy. Azomban nem midegy, hogy ezt mikor és hogy kommunikálod, könnyen félreérthetnek.
2018. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tsorba Kelemen válasza:
Ezek érzékeny adatok, ezek körét a 95/46/EK adatvédelmi irányelv szabályozza.
2018. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utóbbi igen konkrét!
2018. jan. 22. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!