Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem iszom alkoholt?

Figyelt kérdés
Miért nem érti meg sok ember, ha valaki nem iszik alkoholt? Elmegyek egy rendezvényre és az ismerőseim állandóan erőltetni akarják az alkoholt "csak egyet", "lgalább kóstld meg", meg ehhez hasonlók. "Most vagy fiatal", "most kell élni" meg ehhez hasonlók. Még a családban is amikor több rokon jön, próbálja erőltetni, de engem ez nem érdekel egyáltalán. Mit tehetnék? Miért baj ha valaki úgy dönt, hogy nem iszik többé alkoholt?
2017. dec. 4. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lehetőség az, amit mások is írtak, csak azt szeretnék, hogy te is megkóstolj valami különlegesebb italt, ez kulturált társaságban fordul elő.

Az alkeszek azért erőszakoskodnak folyamatosan, mert ők is tudják, hogy káros és egészségtelen, amit csinálnak, és tudat alatt bántja őket, ha valakinek van annyi önkontrollja, hogy ne károsítsa az egészségét egy pár órányi vidámságért cserébe. Ha iszol, akkor megoszlik a bűntudat közted és a társaid között, de azzal, hogy nem iszol, nagyobb bűntudatot keltesz bennük.

2017. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem is nyomatták, még volt is aki megjegyzete hogy "jaaaj ezt nem szeretni kell hanem inni" hát kösz, apám mondta anno hogy a seggberúgást is meg lehet szokni de azért na.

Párom pl tudja hogy kb a vodka-narancsot és a malibu rumos almalét szeretem szóval ha itatni is akar ilyesmi vonalon mozog amitől berúgni nem lehet de finom.

2017. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!