Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem iszom alkoholt?

Figyelt kérdés
Miért nem érti meg sok ember, ha valaki nem iszik alkoholt? Elmegyek egy rendezvényre és az ismerőseim állandóan erőltetni akarják az alkoholt "csak egyet", "lgalább kóstld meg", meg ehhez hasonlók. "Most vagy fiatal", "most kell élni" meg ehhez hasonlók. Még a családban is amikor több rokon jön, próbálja erőltetni, de engem ez nem érdekel egyáltalán. Mit tehetnék? Miért baj ha valaki úgy dönt, hogy nem iszik többé alkoholt?
2017. dec. 4. 20:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Hány éves vagy?
2017. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Sz.r az íze, én sem iszok. 34 éves vagyok és nem ittam egy liter alkoholnál többet egész életemben. Néznek is rám hülyén...
2017. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
82%

Mert az emberek többsége úgy viszonyul ehhez a témához, hogy alkoholt mindenki fogyaszt, más-más mennyiségben, valamint bizonyos esetekben (szórakozóhelyeken, rendezvényeken) a koccintás, iszogatás egyfajta alapvető dolognak számít.

Én sem fogyasztok alkoholt, nem is ittam sosem, én is önként döntöttem így. Tenni semmit sem tehetsz ellene, mindig is lesznek majd, akik szeretnének rábeszélni, próbálnak majd meggyőzni, miért is fogyassz alkoholt. Nincs azzal semmi baj, ha az ember eldönti, nem fogyaszt többé, sőt azzal sincs, ha valaki inni akar, csupán tekintettel kell(ene) lenni arra is, hogy mindenki maga döntse el, iszik vagy sem.

2017. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Mert ilyen primitívek az emberek. Ünneprontónak, rosszfejnek érzik azt, aki nem iszik velük... És amikor az alkohol elkezd dolgozni bennük, ez még inkább felerősödik. Igazából nem akarnak rosszat, azt akrják, hogy érezzétek jól magatokat EGYÜTT. És ha te nem iszol, ezt nem érzik megvalósulni. Sajnos sok üzlet, kapcsolat stb. is a közös ivászat hátán köttetik. Tarts ki, és valahogy értesd meg velük, hogy te alkohol nélkül is nagyon jól érzed magad. Vagy iszogass gyömbért, mintha sör lenne!;)
2017. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Velem is ez a szitu de én lazán fogom fel.

Néha gyors lehuzom ha pl olyan kedvem van,

De általában elutasítom akkor jön az hogy “miert nem

Iszol már jaj de béna vagy”

Erre csak mosolygok egyet és annyit mondok hogy “szr íze van, nem szeretem de te igyál sokat”:D pl.

Egyébként érdemes megkóstolni pár piat, koktélt, vannak tényleg jó minőségi finom italok.

Én sokat kóstoltam egyedül a csokilikor ízlik,

Pinacolada

Meg a Miller sor:)

2017. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Nem akarják, hogy 'kilógva' legyél a sorból, vagy gesztuskén kínálják. Ezzel oda akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül rossz szándékkal erőltetik (bár nem ismerem a társaságot). Mindenesetre nekem áldás lenne egy olyan személy, aki bármikor lehet sofőr.

34/ffi

2017. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is van közeli ismerösöm aki nem iszik alkoholos italt. Nála én vagyok a gonosz, mert megprobáltam rábeszélni többször, hogy legalább kostolja meg (pl. ha éppen NAGYON finom bor van.) Szeretném ha ö is érezné a finom aromákat, izeket. (Nem az alkohol miatt!!) Addig már eljutottam vele, hogy olyant mondott: Nem is olyan borzaszto:-)
2017. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem fogyasztok alkoholt. Talán egyszer, szilveszterkor ittam 2 kortyot a pezsgőből. Ennyi az eddigi alkoholfogyasztásom. Önként vállaltam.


Ne foglalkozz velük. Kérd meg azt, aki erőlteti, hogy fogyasszon helyetted is, az egészségedre. Én ezzel szoktam elviccelni pl., hogy élét vegyem és ne menjen erről vita.


35/N

2017. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
A dolog nem ennyire egyszerű... a háttérben lehet olyasmi is, hogy pl. valamely kártékony szekta befolyása alá kerültél.
2017. dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek fura, ha valaki más, mint ők. Nekem van egy barátnőm, harminchárom éves, életében nem ivott és nem gyújtott rá cigire, de mégis lehet vele kocsmázni menni, mert attól, hogy én sört kérek, ő még nyugodtan ihat meggyszörpöt, és senkit nem zavar.

Nekem korábban mindig mondták, hogy járak el bulizni, mert "most vagyok fiatal", de nekem nem buli az, ahol hangos a zene, csúszik a padló a kilöttyintett piától stb. Ezért inkább kis társasággal járok el más stílusú rendezvényekre.

2017. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!