Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor rokonok mennek hozzátok...

Mikor rokonok mennek hozzátok mivel kínáljátok meg őket?

Figyelt kérdés
Abbol is megkínáljátok amit főztetek vagy nálatok hogy van ez?
2017. nov. 8. 05:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Jószóval,hellyel...

-Na és igen,ami van ittnon.


De mi az ismerősöket sőt az idegen' odaesett megrendelőt is megkínáljuk kávéval teával-sütivel stb....


(Nincsenek skót felmenőink:)

2017. nov. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted akkor, mikor nem tudom előre, hogy jönnek? Akkor csak sütivel, rágcsával, teával, kávéval stb szoktuk.
2017. nov. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudom, hogy jönnek, akkor egy teát vagy gyümölcslevet tudok adni. Főzni nem szoktam, kávém, sütim, rágcsám nincs itthon csak úgy. Ha tudom, hogy jönnek, akkor szerzek be.
2017. nov. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Es ha tudjatok hogy mennek?
2017. nov. 8. 06:26
 5/15 anonim válasza:
100%
Van itthon mindig ragcsa, udito, gyumolcsle, kave, forrocsoki. De ha tervezett a latogatas, akkor fozok,esetleg sutit sutok.
2017. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azzal kínálom meg a vendéget, ami van. Nem főzök minden nap, de mindig van itthon filteres tea, és kávé (nem magamnak, pont azért, hogy ha jön valaki, aki kávézik). Étellel nem mindig tudom a vendéget kínálni. Persze, ha én hívok valakit, akkor készülök, de ha betoppan, az más.
2017. nov. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Mi, leszoktattunk mindenki, hogy csak úgy betoppanjon. Ép ágyban vagyunk, nem fogunk pucéran rohanni ajtót nyitni. Akkor sem, ha ép alszunk napközben. Egy idő után, mindenki leszokott a kicsit beugrok látogatásról. Össze röffenés van, arra meg készülünk.
2017. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Váratlan vendéget vagy azzal, ami van itthon, vagy pedig a kijárat megmutatásával. (Utóbbit többnyire csak finoman: "Éppen készülődünk, mert időre kell mennünk, ahova igérkeztünk.)

Várt vendéget pedig a neki készült, szájíze szerinti valamivel.

2017. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Az én rokonaim akkor jönnek bejelentés nélkül, ha valami rendkívüli dolog van. Többnyire akkor se. A bejelentkezés emberi minőség kérdése.

Ezért én csak megbeszélt esetek kezelésével tudok szolgálni. A kapcsolat mértéke, bizalmi jellege eltérő, a fogadtatás ennek megfelelően az apróságoktól, akár víztől a nagyszabású ebédig (vacsoráig) terjed. Ha lehet, mindenki szájíze szerint.

2017. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"Mi, leszoktattunk mindenki, hogy csak úgy betoppanjon." - Nálam sem gyakori, de vannak ritkán látott ismerőseim, rokonaim, akikkel egyébként jóban vagyok, és ha pont erre járnak nagy ritkán, akkor szívesen látom őket akkor is, ha épp nem tudok terülj-terülj asztalkát produkálni. :-)
2017. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!