Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Romániában a szeméjigazolvány...

Romániában a szeméjigazolvány (buletin) mindig nállad kell legyen, ha mész az úton vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés
Aki Romániában él vagy aki tudja az elmondaná nekem, mert hamarosan utazom hosszabb távra az országba...(kettős állampolgár vagyok).

2017. szept. 27. 15:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Pl. Ha nem csináltál semmi rosszat de megállít akkor kérheti a gyalogostól?
2017. szept. 27. 15:58
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj, elírtam bocsi.... *személyi igazolvány
2017. szept. 27. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérheti és kéri is, ha nem tetszik a fizimiskád, esetleg helytelenül beszélsz az állam nyelvén. Ha nincs nálad, akkor be is vihet. EU-tagállam, mi ?
2017. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon is kötelező, bár nincs mindenkinél.
2017. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
37%
Nem, magyarországon nem kötelező.
2017. szept. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Én még sosem hallottam olyat, hogy valakitől egy rendőr elkérné a buletinját csak úgy random az úton. Én hiába hogy ingázok a suliba, sosem vittem magammal. Itt a rendőrök sem csinálnak túl sok mindent, így ha nem csinálsz valami olyasmit amiért esetleg megbűntetnének, semmi értelme hordozni. Bár ez függ a körülményektől is. (melyik megyébe jössz, hány éves vagy)
2017. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
100%
Azért ha ingázol jó ha nálad van. Mi van ha pl baleset ér.
2017. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!