Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Utólag köszöntsem fel a...

Utólag köszöntsem fel a barátom anyukáját vagy inkább ne mondjak semmit?

Figyelt kérdés
A barátommal más városban élünk, mint a szülei, de jó a kapcsolatom velük, találkozni is szoktunk. A barátom nem sokat mesél róluk, a napokban kérdeztem meg, hogy egyáltalán mikor van a születésnapjuk a szüleinek, erre mondta, hogy az édesanyjának múlt hónapban volt, az édesapjának hamarosan lesz. Engem ez nagyon bántott, mert ők még névnapomkor is felhívtak, Karácsonyra ajándékot kaptam tőlük (amire egyáltalán nem számítottam,akkor még nem ismertem őket, így én nem adtam semmit). Bunkóság megmondani, hogy ne haragudjon, tényleg nem tudtam, hogy születésnapja van vagy inkább ne mondjak semmit? Illetve az édesapját felköszöntsem? Az a gond, hogy ha megtenném akkor lehet rosszul esne az anyukájának, de ha nem akkor meg az apukájának...
2017. szept. 3. 06:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Természetesen felelősségre vontam a barátom, hogy miért nem szólt,de csak annyit mondott, hogy nem gondolta, hogy nekem fontos ez.

Szégyellem magam emiatt, és nem akarom, hogy emiatt azt higgyék, hogy nem érdekelnek.

2017. szept. 3. 07:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszel neki valamit és elmondod hogy utólag is boldog születésnapot. Ennyi.
2017. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszöntsd fel mindenképp, mi is szoktuk a barátokkal akár két-három hónap után ajándékozni egymást, mert egyszerűen nem találkozunk. ☺
2017. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszöntsd fel. Nyugodtan mondd meg, hogy csak most tudtad meg a születésnapja dátumát, nem bunkóság ezt megmondani. Mostantól már tudod, jövőre nem fogod elfelejteni. Vigyél mindkettőnek kis ajándékot, anyukának virágot is. Örülni fognak neki, ha ők is köszöntgetősek, akkor ez nekik fontos. A barátodtól hiba volt, hogy nem mondta meg időben a napját, de ezen ne problémázzál. Annyira még nem közeli talán a kapcsolatotok. Mindenesetre, ha a szülei téged megajándékoztak, az azt jelzi, hogy szimpatikus vagy nekik, és illik is vmilyen módon viszonozni az ő kedves közeledésüket. Biztos, hogy semmilyen ajándék, kedves szó nem fog nekik rosszul esni, ha megkésett, akkor sem.
2017. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukát köszöntsd fel utólag, Apukát pedig a jövő hónapban. Ha veszel Nekik ajándékot, ha nem, jól fog esni Nekik.
2017. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem tök felesleges egy honappal később felköszönteni. Nem is tudtad a dátumot, a névnap más, mert az benne van a naptárban.
2017. szept. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok :)
2017. szept. 3. 23:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!