Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegyük fel ha fénysebességgel...

Tegyük fel ha fénysebességgel tudnék repülni és magamelé tartanék egy tükröt, látnám benne magam?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 18:10
1 2
 11/13 anonim válasza:

Namost nem értek egyet az előttem szólókkal... hogy látja-e magát? mozgó tükörnél szerintem nem (viszont a magaelé tartás... mind1)


mikor nem mégy fénysebességgel akkor jön szemből a fény, lepattan rólad, rápattan a tükörre, majd visszajut a szemedbe, ez tiszta sor


Viszont ahogy fentebb is említették, ha magadelé tartasz egy zseblámpát miközben fénysebességgel haladsz a fény nem fog 2x-es fénysebességgel haladni hiába lököd 2x annyira...


Szóval a fény ami lepattan rólad száguldás közben nem fog előbb a tükörre érni mint te. (ha áll a tükör)


Ha a tükör is halad veled akkor viszont teljesen logikus hogy a zárt rendszerben ugyan úgy látod magad...


Viszont ha már az elméleteknél tartunk, ahhoz h fénysebességre gyorsuljon egy test, a kiterjedésének 2 irányban 0-ra kell csökkennie, és a tömegeddel is kéne valami furcsnak történnie (most nem emléxem h el kéne vesztene, vagy végtelenre kéne nőnie de azthiszem az első), szóval a fizika jelenlegi állása szerint lehetetlen :D

2010. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
elírtam az első sort, álló tükörnél nem, veled egy "gépen" utazva igen...
2010. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Látnád magad csak te nem látnál semmit a tükörtől. Ezért mindennek nekimennél.
2010. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!