Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érdekel hogy, hogy vannak az...

Érdekel hogy, hogy vannak az ismeröseid?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy külföldön sokszor megkérdezik az ismeröseiket, hogy: hogy s mint, meg hogy vagy...stb. És magyarországon ez nem szokás. Meg, nem is érdekli az embereket. Én néha megkérdezem, ismeröseimet.

És Te hogy vagy ezzel?


2010. máj. 20. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jól.
2010. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ. Van egy "barátnőm", ő le se sz*rja, amit mondok neki, így engem sem érdekel, hogy mi van vele. De másoknál általában érdekel :) Csak hát ha itt megkérdezed, hogy mi újság, hogy vagy, akkor vagy az a válasz, hogy semmi, vagy elkezd az illető panaszkodni... Hát mindegy. Ezen kéne hatalmasat változtatni. Én már elkezdtem, próbálok ilyenkor mindig vmi érdekeset mesélni :)
2010. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem érdekel, de aki nekem elmondja azt általában nem érdekli, hogy én hogy vagyok.Ilyen a pszichológia.
2010. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én inkább azt tapasztalom, hogy mindenki mindenkitől megkérdezi, valójában viszont senkit sem érdekel :) Csak egy udvariassági forma.
2010. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen. De soha nem mondom így, hogy "Szia, hogy vagy?", mert azt tapasztaltam, hogy csak az kérdezi ezt, aki tudja, hogy illik megkérdezni, de amúgy nem érdekli. Inkább beszélgetés közben kérdezek rá.

A halálom pedig az, amikor felhív valaki, hogy "Szia, csak azért hívlak, hogy mi újság veled", aztán pár mondat után kiderül, hogy valójában kérdezni/mondani akart valamit. Miért nem lehet eleve azzal kezdeni? (pláne, hogy engem mindig olyankor érnek el telefonon, amikor nagyon nem érek rá, vagy metrón vagyok és nem hallok semmit...)

2010. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is megkérdezik! A köszönés után, h ne bambuljanak utána némán egymásra :O

A Mi újság ugyanazt jelenti.

Egy beteg embernél persze mást jelent.

2010. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel ki hogy van,megspórolom magamnak ezeket a kérdéseket,utálom is ha tőlem megkérdezik,mert a kétszínűség teteje.
2010. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem érdekel. Én nem panaszkodni szoktam, hanem ami érdekesebb azt megosztom. nem szeretek köntörfalazni :)
2010. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
engem egyátalán nem:D
2010. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor valaki olyannal beszélek mondjuk telefonon,akivel ritkán találkozok,attól mindig megkérdezem,hogy hogy van...
2010. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!