Japánban a lányok akkor is mennek onsenbe, ha megvan nekik?
Utazunk ki Japánba, de nekem pont akkor fog megjönni, fürdőbe pedig mindenképp akarok menni. Ilyenkor szoktak oda járni a lányok, vagy esteleg tamponoznak?
Mert oda ugye azért mennek, hogy megtisztálkodjanak.
Ha megtehetik inkább kerülik a közös fürdőket ilyenkor. Ha mégsem akarják kihagyni, akkor a gyengébb napokon tamponnal megoldható. Japán oldalak figyelmeztetnek, hogy ne látsszon a tampon zsinórja. Van aki a combjához ragasztja testszínű tapasszal.
Állítólag van fürdő, ahol ki van írva, hogy menstruáció alatt ne használják, de többnyire nincs rá szabály.
Köszi mindenkinek!
Kedves utolsó, persze, ha fürdőzni mennék, áztatni magamat, eszembe se jutott volna tampon nélkül, de mint már írtam, én arra gondoltam, amikor elmennek a fürdőbe és tisztálkodnak. Mint ahogy otthon csinálod a fürdőszobában. Japánban ennek nagy hagyománya van.
Köszönöm a válaszokat még egyszer! :)
4. válaszoló vagyok.
Nem igazán értem, mit értesz az alatt, hogy csak "tisztálkodni" mész.
Japánban kétféle beltéri közös fürdő van, a sentou és az onsen.
Mindkettő úgy néz ki, hogy egy nagy helyiségben van egy meleg vizes medence, és a közelben a falnál több műanyag kisszék és zuhany.
Az emberek bemennek, leülnek a kisszékre és ülve zuhanyoznak, szappannal lemosakodnak, többnyire hajat is mosnak, majd ha már teljesen tiszták, beülnek a nagy medencébe és áznak egy kicsit.
A medence vize 41-42 fokos, ezért 5-10 percnél többet nem töltenek benne, utána kimennek.
A setou és az onsen különbsége annyi, hogy az onsen medencéjében természetes termálforrás vize van bevezetve, amíg a setou medencéje csak felmelegített csapvíz.
Az onsen termálvizébe többnyire nyaralás, kikapcsolódás keretében járnak a japánok. Onsenbe ritkán mennek egyedül, inkább társasággal. Itt többször látsz külföldi turistákat is.
A setou viszont kisebb, egyszerűbb és olcsóbb mint az onsen, általában a környékbeli középkorú és idősebb japánok járnak. Több ok miatt mehetnek. Egy, hogy otthon csak zuhany van, de szeretne néha melegvízben ázni. Kettő, hogy olyan piszkos munkát végez, hogy nem akar úgy koszosan autóba vagy vonatra ülni és hazamenni, hanem előbb megfürdik egy közeli sentouban. Három, hogy van ugyan otthon kádja, de unatkozik, ezért elmegy a sentouba trécselni a többi környékbeli vendéggel.
Sentouban a külföldi ritka. Helytől függően viszont akár jakuzákkal is összefuthatsz a férfi részlegen.
Szóval akármelyikbe elmehetsz csak zuhanyozni is, de furán fognak nézni rád, mert az "ázás" mindkét helyen beletartozik a fürdésbe. A sentouban esélyesebb, hogy megbámulnak, mert ott ritka a külföldi.
A tampon már csak a közös műanyag zuhanyzószék miatt is ajánlott, nem tetszene a többi vendégnek, ha véres lenne.
Onsen esetén vannak helyek, ahol kisebb szobát külön is ki lehet bérelni, ott akkor nincs más a medencében, és senki sem bámul. Mondjuk épp a közös fürdő érzés nincs meg, illetve drágább is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!