Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyes színek miért számítanak...

Egyes színek miért számítanak nőiesnek és férfiasnak?

Figyelt kérdés

Csak szerintem hülyeség? Mi alapján van eldöntve, hogy ez fiús, az lányos, holott ilyen szerintem nincsen.


A legtöbb férfi férfiasnak találja a kéket, a zöldet, a feketét, még a narancssárgát szeretik.


De a lila a rózsaszín, a piros vagy a citromsárga már egyáltalán nem férfias. Ez mitől van?


Jó a rózsaszín érhető, mert régen ezzel a színnel jelölték a meleg férfiakat, de azt leszámítva szerintem nem igaz, hogy nem férfias vagy kevésbé férfias, mert nincs olyan szín, hogy férfias vagy nőies.


A lila és a piros miért nőies, a kék és a zöld meg mitől férfias?


Csak én látom úgy, hogy ez az egész sztereotípiákon alapul? Egy férfire már ferde szemmel néznének, ha kedvelné a pirosat, vagy a lilát..



2017. jún. 19. 16:51
 1/7 anonim válasza:
84%
Van némi igazság abban amit mondasz, de szerintem inkább személyiségtől függ. A férjem például hord rózsaszín, barack, lila és citromsárga pólót. Vele ellentétben a tesóm fel nem venné soha. Nekem meg a zöld és a rózsaszín a kedvencem. Szerintem ez a régebbi időkben alakult ki, mikor divatba jöttek a színek. Lehet kezdetben csak két színt használtak pl. lila, kék, majd ahogy teltek az évek jöttek az árnyalaik.
2017. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

A (fiatal) nők mindig is szerették felhívni magukra a figyelmet, ezért amióta léteznek színes ruhaalapanyagok, ill. még korábban színes hímzőcérnák, azóta meg vannak veszve a rikító ruhákért.

A férfiak a világ kezdete óta mindig is lenézték a nőket komolytalan viselkedésükért, és részben ezért, részben meg mert amúgy se vonzódtak annyira a tarka ruhákhoz, ezért ők visszafogottabb színeket használtak.

Ez a régi dolog hat még ma is.

2017. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de én most nem csak a rikítóságról beszélek, hanem a színről magáról. Rikítóbb kékben is láttam már fiúkat, rikító pólót is hordana, mondjuk nadrágot nem nagyon.


Egy rikító kék pólót biztos, hogy jobban felvenne egy random férfi, mint egy rikító pirosat..

Én meg azt látom, hogy a férfiak is hordanak élénk színű ruhákat és nem csak civilben. A munkás ruhák is rikító kékek és rikító narancssárgák, szürkék vagy zöldek. Lehet, hogy ez is bejátszik véleményem szerint. Egy lila munkásruhás férfit meg lehet kinevetnének. Vagy egy magenta színűt.

2017. jún. 19. 17:31
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
57%

Pl régen a rózsaszín kifejezetten fiús színnek számított, amíg be nem vezették a homoszexuálisok megjelölésére.


Nincs olyan, hogy egy szín férfias vagy nőies. Ahogy viselkedésben sincs olyan, hogy ez vagy amaz férfias illetve nőies viselkedés. Ezek csak társadalmi kitalációk, és az égvilágon semmi értelmük nincs.

2017. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is olvastam, hogy régen fordítva volt.


A piros inspirál, emeli a vérnyomást, agressziót is okozhat. Régen a férfiassággal azonosították.


A kéket meg e nőiességgel, ami elmélyít, nyugodtságot ad.

2017. jún. 19. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként nagyon jó kérdés. Én is gondolkodtam már ezen. Én csak arra jutottam, hogy - A legtöbbször használt, hordott dolgok vagy nőiesek, vagy férfiasak.


Nagyon régóta kialakult férfi-női kapcsolat közt kialakult kultúra, elvárás. Sokan hordták azt a kék inget, sokan hordták azt a fekete zakót, sokan viseltek fehér edzőcipőt.. stb..stb, ezeket legtöbbször férfiaknál látta az ember.


Ezért általánosítunk. Vannak a férfi ruhák, az uniszex ruhák, és a női ruhák, és igen, ez az adott nem színválasztásával kapcsolatosak.


A férfiak szeretik a sötétet. Sötétben nem félnek, régen még csatákba is indultak. A kék eget látták meneteik során. Kék ég, sötétség.


A nők imádják az édeset. Legtöbbször mézzel édesítenek, aranysárga színű, rózsacsokrokat vesznek át szeretteiktől.


Ezért vagyunk mi csodálatosak, őszinték. Az öltözködésünkkel magunkat fejezzük ki, ez a stílus fogalma, jelentőssége.


A kérdésre pedig a legőszintébb válasz az az, hogy az évek során m ár annyira megszokott a rózsaszín a nőknél, az ide-oda fésült, mégis stílusos és nemesi, előkelő látszatot keltő haj, a csinos, feszülős ruha, hogy a férfiak csak így tudják elképzelni őket. Meg fordítva.

2017. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nőies-férfias színeket mindig is a színhőmérséklet határozta meg (lásd Wikipédia). Az 5000°K alattiak a nőies színek.
2017. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!