Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Esküvő-lánykikérés menete?

Esküvő-lánykikérés menete?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A fèrjem öccsènek esküvőjèn voltunk, ahol a fèrjem volt a tanu. Az lenne a kèrdèsem, hogy a lànykikèrèsen nem a vőlegèny egèsz csaladjànak kellene jelen lenni? Mindenki ott volt:tesò, nagybàcsik, azok felesègei... de minket az egy èves kisfiammal kihagytak (igaz a menyasszonnyal nem szivleljuk egymast). Mennyire jogos a felhàborodàsom, hogy fèrjem öccsènek az esküvőjèn a kikèrőn èn ès a kisfiam nem lehettünk ott? (Holott a vőlegèny megkèrt minket rà, de a vőfèly mindenkit szòlìtott csak minket nem.)

#Eskűvő-lànykikèrès
2017. jún. 8. 05:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem teljesen világos ez nálatok hogy zajlott.mi az hogy a vőfély titeket nem szolitott..nálunk senkit sem szolitott.

Nalunk ugy zajlott hogy: előszőr a férjem családjánál volt a szülöi háznál a bucsu.majd átjöttek hozzám az egesz családdal baratokkal es a vőfély ki kért engem a szüleimtől.es ennyi..

2017. jún. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mar sokszor borsot tort az orrom ala a menyasszony korabban, egy alkoholista, konnyuveru nocske, nem tudja elviselni ha nem o van a kozeppontban es aki korabban meg a ferjemre is ra akart maszni. Csak azert zavar ez, mert akkor engem es a kisfiam nem tekintik a csalad reszenek? Vagy ne igy alljak a kerdeshez?
2017. jún. 8. 06:21
 3/18 A kérdező kommentje:
Az eskuvo elott kb. 100 ember elott szolitottak a lanykikereshez az embereket.
2017. jún. 8. 06:22
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Jujjjj.

Inkabb nem irok semmit.

Ekkora problema... Nem lettel szolitva.

Vilagvege!!!

2017. jún. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom nem vilagvege!;) Csak nem akarom, hogy a kisfiam valaha is ugy erezze elvalaszthatjak az edesapjatol es mi nem vagyunk egy csalad.
2017. jún. 8. 06:38
 6/18 A kérdező kommentje:
Es igen, szerettem volna ott allni a ferjem mellett es megfogni a kezet, amikor elsirta magat mert kihangsulyoztak, hogy a halott edesapjuk a mennybol figyeli az eskuvot...
2017. jún. 8. 06:43
 7/18 A kérdező kommentje:
Edesanyjuk meg korhazban van. Igy a volegeny testvere (azaz a ferjem) es mi kepviseltuk volna a csaladot. Ehhez kepest mindenkit boldog, boldogtalant odahivtak, de minket direkt kihagytak. (Elotte valo este a menyasszony celzott ra, hogy majd a fiuk fogjak kikerni...) meg persze nok akiket odahivitt
2017. jún. 8. 06:48
 8/18 anonim válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljeg..


Téged az zavar, hogy nem te voltál a fiatal, akit "kiadtak?"

Nekünk vidéken volt az esküvőnk szintén, de mi nem csináltunk ilyesmit.

Őszintén szólva, ott a férjem legjobb barátjának a barátnője volt így elszállva magától, még hisztizett, duzzogott is egy sort, mert nem ő mehetett elől (!) a férjem mellett, mint kisérő, míg elértünk a templomba.


Ez azért zavarta annyira, mert a párja (férjem legjobb barátja) meg engem kísért. Férjemet pedig az én részemről kisérte egy női rokon - aki mellékesen az én tanum volt-. Ez nem tetszett neki, mert azt gondolta, hogyha engem az ő barátja kisér, akkor ő miért nem lehetne ugyanúgy a férjem kisérője... ?

Ezért végig morgott, próbálta magára terelni a figyelmet, odament pár vendéghez, "kibeszélni", anyósomhoz is odamnet (!), de a férjem legjobb barátja félrehívta és leállította. Többen szóltak, hogy vegyen visszább, mert szégyen, ahogy vislekedik.

(erről később beszélt nekünk az esküvő után, hogy nagyon szégyenli, hogy ennyire égő módón viselkedett a barátnője).


Ha olyan a természetünk, biztos elhajtottuk volna haza, hogy nem bírt viselkedni és ott picsogott meg duzzogodt, mint valami flúgos, de úgy voltunk vele, hogy ez a MI napunk, nem rontjuk el, nem hagyjuk, hogy az ő hülyesége irányítsa a hangulatot.

Hidd el, van olyan pillanat, ami nem RÓLAD szól. Remélem, te legalább nem viselkedtél így, csak csöndben megtartottad ezt a sérelmet, ami nem jogos.

Ezen felesleges megsértődni.

2017. jún. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Persze kihangsulyozta a vofely, hogy a csalad, akik a hazasulandok eletutjat vegigkisertek. Igaz mi csak 4 eve vagyunk hazasok.
2017. jún. 8. 06:58
 10/18 A kérdező kommentje:
En vagyok a fiatalabb 34 eves. Vegig az utolso sorban voltam a kisfiammal a naszmenten is es a szertartason is nehogy a kisfiam (1 eves) megzavarja az unnepet. Magamban tartottam, csak nagyon rosszul esik es megalazva ereztem magam. Koszonom, hogy irtad nem jogos a serelmem, mert igy sokkal konnyebb!
2017. jún. 8. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!