Vitában valóban számít a két fél társadalmi státusza? Ha az egyik "kevesebb" akkor csak ezért nem kell elfogadni az igazát ha az tényekkel is alá van támasztva?
Rokonom baráti társaságában voltam. Fiatal orvos, 40-es ügyvéd, tanár, menö vállalkozó volt ott a rokonaim mellett mint barátok. Volt egy vita amiben én elmondtam az érveimet, tényekkel alátámasztva, amit a fiatal orvos és az ügyvéd nem fogadott el. Az indokuk az volt, hogyha igazam is van, az ö státuszuk miatt nem kérdöjelezhetem meg a véleményüket, nekik van igazuk akkor is.
Én egyébként gyári melós vagyok minimálbéren, semmi több.
A társaság minden tagja igazat adott nekem, de figyelmeztettek, hogy ilyen esetben amikor társadalmilag tisztelt emberek mondanak valamit, akkor nekik van igazuk, a kevésbé tanult emberek inkább ilyenkor maradjanak csendben! Mert megalázóan hathat hogy nekem az egyszerü melósnak lett igaza egy nagytiszteletü, tanult emberrel szemben.
A véleményemet udvariasan, szerényen, nem bántóan mondtam el, nem is sértödtek meg, csak amiatt hogy nekem nem lett volna jogom belefolyni abba a témába, mert nincs semmi elismervényem (diploma) ami feljogosít rá hogy értelmiségi témákban kifejtsem a véleményemet.
Valóban rosszul tettem hogy nem játszottam a hülyét? Úgy illett volna? Az alap, hogy a fönökömre ráhagyom a véleményét mégha hülyeség is, de vadidegeneknek miért kéne csak azért mert öket mások tisztelik? Mégegyszer mondom, nem okoskodtam, nem oktattam ki öket, csak igazam volt ami nem tetszett nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!