Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik több elemből összeálló...

Akik több elemből összeálló nevű megyének (Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar stb. ) a második vagy harmadik tájegységéről származnak, azok hogyan jelzik, honnan valók?

Figyelt kérdés
Pl. mit mond egy fehérgyarmati ember? "szabolcsi vagyok" vagy azt, hogy "szatmári vagyok"
2017. jún. 1. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Szabolcsi, borsodi, hajdú-bihari.
2017. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mátészalkai ismerősöm​ kikéri magának, hogy nem szabolcsi, hanem szatmári. Ő mondta, hogy főleg az idősebbek nagyon számon tartják, hogy ki szabolcsi, ki szatmári, ki beregi. Kicsit olyan ez, mint hogy én budai lakosként nem szeretem, ha "lepestezik" azt ahol lakom.
2017. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!