Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek jobb ha megnezzuk...

Szerintetek jobb ha megnezzuk a halott hozzatartozonkat vagy nem?

Figyelt kérdés
Ma halt meg a nagymamam. Bementunk a korhazba,mar zsakba volt tève,ès megneztuk..szerintetek most ezzel rosszat tettem magamnak? Ma egesz nap ez jart a fejemben,hogy ha ra gondolok mindig ez a kep ugrik be rola. Hogyan kuzdjem le a feltseget?! Vissza fog majd jonni a szelleme?! :( annyi kerdes kavarog most bennem...mennyi ido amig feldolgozzuk? Vagy hogy lehet egyaltalan elfogadni ezt a tenyt hogy vege meghalt es tobbet soha nem fogok vele beszelgetni vagy talalkozni? Nagyon megvisel a gondolat,meg nem halt meg senkim,en gondoztam ot az utobbi idobe miota agynak esett :( lattam ahogy egyre rosszabb naprol napra az allapota..a tegnap mikor bennt voltam nala a korhazban mar beszelni sem tudott,nem reagalt semmire.
2017. máj. 12. 22:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
20/L vagyok amugy
2017. máj. 12. 22:02
 2/15 anonim válasza:
100%
Szia,en is voltam mar hasonlo helyzetben,ha gondolod privatban szivesen elbeszelgetek veled errol,hatha segít vmit
2017. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

Nekem is haltak már meg hozzátartozóim, anyukám és 2 nagypapám. Anyut és egyik nagypapámat láttam halottan, ez a kép örökre bennem marad. A másik nagypapám már tudatosan nem néztem meg.

A szelleme nem fog visszajárni, nyugi, szellemek nincsenek. Egy darabig ez a kép fog elevenen élni benned, de idővel majd halványul.

Nyugtasson a gondolat, hogy jó helyen van, nem szenved. Tudom, hogy nagyon rossz, most még friss az élmény, egy jó ideig az is lesz.

Kitartás ;)

2017. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Jòl tetted , h megnezted, segiti a gyasz feldolgozast.

Sajnos manapsag tabu a halál, nincs csalad a halott körul , nincs virrasztás, hanem egyböl eldugjak a halottat, hidegkamra, csukott koporsó.

2017. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

En is ezért kerültem tudatosan az ilyet.... inkább ugy emlékezzek rá, hogy élt es ne amikor a koporsóban feküdt.pl.

Nagypapám korházban halt meg... amikor bementünk elbúcsúzni, nekem az jön elő sokszor... főleg most amikor jön az evforduló.... de ez volt a kivánsága, igy az bementünk.... amikor eljöttünk (mamám.kerze, hogy had maradjon vele kettesben) utána fél órával hunyt el a nagymamám kezét fogva....

2017. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Ezt majd az idő eldönti hogy jól tetted e vagy sem, de az a kép örökre benned marad :(

2017. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem fél éve halt meg az Anyukám, agyvérzést kapott, többé nem kelt fel. Egy hétig volt kórházban. Mikor mondták, hogy agyhalott, nem akartam látni. Akkor *ő* már nem volt ott.


Nem mentem be hozzá egyszer sem. (Mikor 10 éves voltam, volt egy műtétje, és akkor nagyon be akartam menni, de kérte, hogy ne lássam olyan helyzetben.) Nem bánom. Csak élve emlékezem rá. A testvérem bement hozzá minden nap, ő elsírta magát, mikor fényképeket nézegettünk róla, mert mondta, hogy már nem is emlékszik, milyen volt nyitott szemmel.

2017. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
:( köszönöm szèpen az együttèrzèseteket.
2017. máj. 12. 23:04
 9/15 Carragher_x ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Én eddig se nézegettem és ez után se fogok hullákat nézegetni, mert nem látom értelmét. De, ha vki pl úgy érzi, hogy az a test, nem csak egy élettelen vmi, hanem még mindig összekapcsolja azzal, akit elvesztett, akkor simán el tudom képzelni, hogy jó lehet eképpen "elbúcsúzni".

Hogy miként lehet elfogadni, az is teljesen szubjektív. Egy halálesetnél nem a halottat, hanem magunkat sajnáljuk, ergo minél kevésbé rugalmas személyiség a gyászoló az életében úgy összességében, annál nehezebben fogja feldolgozni.

2017. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 valaszolo,nem ertek eggyet hogy "magunkat sajnaljuk es nem a halottat" ez nezopont kerdese.
2017. máj. 12. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!