Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Még nem mutatkoztunk be,...

Még nem mutatkoztunk be, pedig már beszéltünk pár szót. Hogyan történjen a bemutatkozás?

Figyelt kérdés

26 éves nő és a negyvenes évei elején lévő férfiről van szó.

Majdnem napi szinten összefutunk, köszönünk és megyünk tovább, illetve a legelsö találkozásunkkor beszéltünk pár mondatot, úgy mint két idegen.

Még nem mutatkoztunk be, de ha legközelebb olyan lesz az alkalom, hogy megint beszélünk egy kicsit, akkor csak illene bemutatkozni, nem?

Ilyen esetben ezt hogyan illene megtenni?

A kézfogást szerintem, legalábbis remélem, el lehetne hagyni.


2017. máj. 7. 08:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Tehát összefutunk,beszélgetésbe elegyedünk és az első beszédtéma végén én, nőként mondom hogy "de még be sem mutatkoztunk, én xy vagyok". Kézfogás nélkül. Ez így helyes?


És mikor benyögte ő is a nevét, akkor mi van? Feszült csend? Hogy lehetne ezt oldani?


Kinek is kell kezdeni a bemutatkozást? Vagy az mindegy, lényeg hogy ha kezet nyújtanak, akkor a nör kezdje?

2017. máj. 7. 08:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszélgetés közben begyögöd:

-Amúgy én Zsuzsi vagyok.


Ne spilázd túl.

2017. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem főnököd, akkor neki kellene bemutatkoznia. Ha nem teszi, ez azt jelenti, hogy vagy bunkó, vagy nem szándékszik közeli kapcsolatba kerülni veled. Egy kis női ráérzés, egy pár kérdés és a rá adott válaszok milyensége majd kideríti.
2017. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!