Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz, hogy vannak népek, ahol...

Igaz, hogy vannak népek, ahol a fingás körülbelül annyira illemsértő, mint nálunk a köhögés, tüsszentés vagy csuklás?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Szinte mindenütt!

De hogy (ha jól tudom Japánban!) az illendő, ha étkezés után fingasz, mert ezzel jelzed a háziasszonynak, hogy finom volt az étel, és dugig etted magad... ha nem teszed meg, akkor az a sértés... csak azt nem tudom, hogyan kell illendőségből fingani???

2017. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elso, en errol meg sosem hallottam.
2017. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező valamit összezagyvál. A böfögés egyes kultúrákban valóban a dícséret jele az elfogyasztott ételt tekintve, de a köhögés, csuklás mindenhol elfogadott. A tüsszentés, sőt köpés a kínaiaknál a rossz szellemektől való megszabadulás kifejezése.
2017. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
A köhögés, tüsszentés, csuklás nem illemsértő. Tehát igen, minden bizonnyal vannak olyan népek, ahol a fingás is pont annyira "illemsérelemtelen", mint nálunk a köhögés, tüsszentés, csuklás.
2017. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem zagyválok én semmit össze. A böfögés a sark-köri egyes eszkimóka-törzsek, és a himalája magaslatain élő tibeti törzsek között "illendő"!


Azt nem mondom, hogy a japánok még ma is tartják ezt a szokást, de náluk közismert, hogy őseik életében ez volt az illem...

2017. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
55%
Igen, vannak. Például a magyarok. Csak bizonyos társadalmi rétegek kivételt alkotnak.
2017. márc. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF:

#1: Az a büfögés:-)

2017. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!