Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi történik akkor amikor "...

Orexion kérdése:

Mi történik akkor amikor " megcsuklik" egy énekes hangja?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani akár komoly zenében akár könnyebb műfajoknál, hogy az énekes hangja megbicsaklik. És általában ez nem szándékos. ilyenkor mi a baj? megugrik a gége? rossz a támasz - rekesz munka?

2016. márc. 11. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A támasz, a rossz légzés az oka. Megelőzésképpen egy pohár víz, vagy fél pohár narancslé segít és az ének megkezdése előtt lassú légzés. Túlzott izgalom is okozhatja amúgy.. Velem már előfordult, hogy komolyabb fellépés előtt bevettem egy fél nyugtatót, de erről szépen lassan leszoktam.
2016. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy lehet betegség is. Egy kis influenza vagy megfázás miatt nem feltétlenül mondja le az ember a fellépést, de ilyenkor könnyen és ami a -legrosszabb, hogy váratlanul-megbicsaklik a hang. Én nem léptem fel soha, csak énekórára jártam, szóval csak az abból lévő tapasztalatomat tudom leírni: Ha alapra, mikrofonba kellett énekelni, azt csináltam ilyenkor, hogy próbáltam tartani magam egy egy szünetig, és a szünetnél félre fordítottam a fejem a mikrofontól és akkor megköszörültem a torkom. De ezt nehéz kordában tartani, főleg egy kitartott hangnál. A váladék egyszer csak felszakad.
2016. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!