Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A leszálló vagy a felszálló...

A leszálló vagy a felszálló utasnak illik megnyomni az ajtónyitó gombot a metrón?

Figyelt kérdés
Azt hiszem kérdezhetem általánosabban úgy is, hogy kinek illik ajtót nyitni, egy épületből távozónak vagy az érkezőnek?
2017. febr. 9. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak aki nagyon fel vagy le szeretne szállni.
2017. febr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akinek közelebb van a gomb vagy az ajtó.


De mindig az megy át az ajtó elöször, aki kifelé megy.

2017. febr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"elöször, aki kifelé megy"

Járműből igen.

Máshol meg az, akinek az ajtó jó irányba nyílik.

2017. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Máshol meg az, akinek az ajtó jó irányba nyílik."


Mivel minden (hivatalos) helyen az ajtónak kifelé kell(ene) nyílnia biztonságtechnikai okokból, ezért ebböl következik, hogy a kifelé menönek van elsöbbsége.

2017. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A metrón van ajtónyitó gomb? Én kb. két éve nem utaztam metrón, úgyhogy lehet hogy változott, de nem emlékszem ilyen gombra. Buszokon, villamoson van, azt tudom.


A kérdésre:

Alapból a kifelé menőnek ( leszállónak) van "elsőbbsége. Már csak praktikussági szempontból is. Nyilván célszerű előre engedni azt, aki egy szűk, zárt térből jön ki, és akinek a helyére akarunk bemenni.

Ajtónál nem kérdés, hogy aki felé nyílik az ajtó, annak könnyebb azt tartania amíg a másik áthalad rajta, mint fordítva.

De ezt sok minden befolyásolhatja. Pld. nyilván egy befelé jövő mozgáskorlátozottnak tartom az ajtót, még ha én is megyek kifelé. Vagy ha valaki csomagot cipel akkor annak illik tartani az ajtót amíg bejön. Babakocsit toló nőt ( férfit sem!) nem lökök fel mert éppen én megyek kifelé, és nekem van "elsőbbségem". Szóval ez erősen szituáció függő.

2017. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

"Babakocsit toló nőt ( férfit sem!) nem lökök fel mert éppen én megyek kifelé"

Pontosan!

Épp ezért először kimegyek az ajtón, UTÁNA tartom neki.

Mivel másképp nem tudnám tartani.

Kivéve, ha a hely miatt nem férek el tőle.

2017. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozott, elmondaná, hogy miért?

Tudod, ha kifelé nyílik az ajtó, akkor nem tudod jól tartani. Tehát nem tudsz neki segíteni. Ott szerencsétlenkedik a babakocsival ÉS az ajtóval is egyszerre, míg te csak állsz, mint Katiban a gyerek.

MÍG, ha szépen kilépsz, és megfogod az ajtót, akkor tarthatod, ő meg vidáman betolja a kocsit.


Szóval: kinek mi ezzel a problémája?

2017. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj, megjött az ügyeletes lepontozó! Mivel neki ez az élete öröme, csak sajnálatot érdemel
2017. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Annak aki gyorsabb
2017. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#5 A 4-es metrón van ajtónyitó gomb, amióta már nincs rajta sofőr.
2017. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!