Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi az a felszálló ág és az...

Mi az a felszálló ág és az leszálló ág?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 12:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezek valamilyen asztrológiában használatos fogalmak, de nem tudom mit jelentenek.
2011. jan. 15. 12:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy azt nevezik felszálló ágnak mikor egy bolygó a pályályának csúcspontja felé közeledik leszállónak meg mikor a csócsponttól a legalacsonyabb pont felé tart?


Legalábbis én erre tudok gondolni.

2011. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a felszálló ág az a mennyország a leszálló ág pedig a pokol... remélem segítettem.
2011. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

IC MC tengely


Az IC a teremtő potenciálunk: létezésünk lelki motorja, az életenergiánk és fejlődési utunk alapja és forrása. Ezzel a potenciállal teremtjük meg a személyiségünket, és azt az egyéni módot, ahogy az élettémánkat megvalósítjuk.



Az MC jelképezi azokat a kiegészítő tulajdonságokat, viselkedésmódokat és témaköröket, amelyekre szükségünk van ahhoz, hogy érettebb, fejlettebb szintre emeljük az IC-t.


A környezetünk elsősorban a Medium Coelit érzékeli bennünk, az Imum Coeli pedig leginkább lényünk rejtett, intim oldalát jelképezi.


Az IC-MC tengelyt (ábrán) leggyakrabban a hivatás, az elhivatottság szavakkal szokták jellemezni a horoszkópban.



[link]

2011. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy milyen jegyben van a tied,akkor itt meg tudod nézni mi jellemző rád!


[link]

2011. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Holdnaptárakban láttam, hogy használják, hogy a Hold leszálló, vagy felszálló ágban van.

"Ez az állapot a Nap legmagasabb és legalacsonyabb pontja közötti ingadozáshoz hasonlítható ez az út, amit a Nap egy év alatt tesz meg a Holdnak egy hónapba kerül csupán. A felszálló hold állatövi jegyei a Nyilas, Bak, Vízöntő, Halak, a leszálló holdé pedig az Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Mérleg."

2011. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Diator, nemáááár! :D Ha már asztrológiai kérdésben tippelünk, akkor legalább asztrológiával kapcsolatban tippeljünk. :D
2011. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 14:59-es rosszul tudja!


Te a holcsomópontról beszélsz és a kettő nem ugyanaz.Kicsit nézzél utánna mielött le írsz valamit!A holdcsomópontnak is van leszáló és felszálló ága,de amit ő kérdezett az nem az!

2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok!

Elözőleg bellinkeltem hogy mi a felszálló és leszálló ág,semmi köze a holdcsomóponthoz.Mert amit te mondasz olyan is van,de ő szerintem a tengelyt kérdezte,azaz IC MC!Bár a kérdés sem volt egy értelmü,de én arra gondoltam hogy ő erre tette fel a kérdést.De ha azt kérdezte,akkor neked van igazad!Mármint hogy csomó pontot!

2011. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19:24

Már ne haragudj, de a holdcsomópont a Föld Nap körüli pályájának a metszéspontja, vagyis az a pont, ahol Hold az ekliptikát délről északra, illetve északról délre lépi át. A felszálló és leszálló ágban lévő Holdnak ehhez semmi köze. Nézz te utána!

2011. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!