Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jót tesz a gyerekeknek a...

Jót tesz a gyerekeknek a Mikulás, angyalka, Jézuska, stb. hazugság?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt látom, és nem tudom, hogy van-e erről antropológiai vagy szociológiai tanulmány, hogy ennek a mi a hatása felnőtt korra, és/avgy a társadalomra?

2016. dec. 16. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg marslakó vagy?
2016. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom,de nem hiszem,hogy ezért aggódni kellene. Szerintem egy felnőtt sem lett öngyilkos mert nem tudta feldolgozni a sokkot,hogy nincs mikulás,jézuska.
2016. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Én sajnos beleőrültem, amikor megtudtam az igazat, azóta is az elmegyógyban kezelnek.

Gyerekeim úgyszintén idegileg tönkrementek, amikor elmondtam nekik 30 évesen (korában nem mertem), hogy a Mikulás nem létezik, Jézus Krisztus pedig "csak" örök életet ad. El is vették tőlem mindet.

2016. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az is mekkora átverés már, hogy az életnek van értelme.
2016. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem értitek a kérdésemet, én is ezen a világon élek, senki nem halt bele, ezt én is látom, de nem is ezt kérdeztem! Arra lennék kíváncsi, hogy van-e hatása ennek a szokásnak, illetve több szokásnak. A gyerekek talán nem is hiszik komolyan, azaz intuitíve érzik, hogy ha nem is hazugság, de mese, és gyanús már a 3 évesnek is. De ettől függetlenül kérdezem, hoyg ennek a színjátéknak van-e össztársadalmi, pszichés és/vagy szociológiai hatása. Senki nem halt bele a TV nézésbe, és a reklámokba, de vannak mégis kimutatható társadalmi hatsai, talán nem is kevés, és talán elég súlyosak, de attól függetlenül, hogy negatív vagy pozitív a hatás, engem az érdekelne, hogy van-e valami hatás. Mi lenne, ha az ajándékot nem a Mikulás és a Jézuska hozná, csak egy gondolatkísérlet, vajon akkor másképpen szocializálódnánk? Mármint nem a december hatodikai szokásokra gondolok, hanem az egész életünkre lenne-e valami kihatása?
2016. dec. 16. 14:01
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
A mese egyidős az emberiséggel. Azért csak elfejlődgettünk idáig. Egyébként igen. A gyerekek a meséken keresztül tanulják az élet nagy igazságait. Hogy a jó elnyeri a jutalmát, a rosszaságnak negatív következményei vannak. Minden kultúrának megvannak a maga mikulásai.
2016. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésre a válasz: sok dologtól függ.

Alapvetően nincs vele gond, mert kicsi korban elszórakoznak vele, aztán ahogy nagyobbak lesznek, rájönnek, hogy a Mikulás tulajdonképpen a szomszéd bácsi, meg ilyenek. Egymástól is hallanak valamit arról, hogy nincs húsvéti nyúl, aztán szépen elkopik a dolog.

Viszont vannak gyerekek, akik nagyon vonzódnak a kitalált dolgokhoz. (Az ilyenekből lesznek aztán a vallási tébolyultak.) Pl. volt egy barátnőm, akit úgy 10 éves korában körberöhögtek a többiek, amikor kiderült, hogy hisz a Mikulásban (vagy valamelyik ilyen figurában, már nem vagyok benne biztos). Na, ez nála komoly problémát okozott, amit nagyon nehezen tudott feldolgozni, a szüleit okolta. Nem tudom, mennyiben függnek össze a dolgok, de az illető jelenleg 2 diplomás, eléggé zakkant, és a szüleit utálja.

Vagyis, nem mindegy, hogy fokozatosan kikopik a gyerek tudatából a figura, vagy egy nagy összeomlás keretében derül ki, lelki sérülést okozva, mint mikor a szülőkről derül ki, hogy tulajdonképpen őt örökbe fogadták.

2016. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A mese (és NEM hazugság) szükséges a gyerek normális fejlődéséhez.

Ugyanígy szükséges (lenne), hogy felnőtt korára már ne higgye el a meséket.

2016. dec. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A gyerekek a meséken keresztül tanulják az élet nagy igazságait."


Megint félreértés! A meséről a gyerekek már a kezdetek kezdetén 3-4 évesen nagyon jól tudják, hogy mese, és megkülönböztetik a mesét, a szerepjátékot a valóságtól. Éppen ezt ássa alá, ha valóságnak állítunk be egy mesét, akkor elbizonytalanodik, és amit eddig jól meg tudott különböztetni, talán már nem tud, vagy késlelteti a fejlődését. Én például tudom, hogy gyerekkoromban baromi sokat ártottak nekem az UFÓ legendák.

2016. dec. 17. 20:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3-4 éves kort honnan veszed?

Én azt tapasztaltam, hogy még 5 éves kor körül is előfordul, hogy a való életben előforduló dologról vitázva egy rajzfilmben látott dolgot hoznak fel érvként.

Vagyis, a kicsi gyerek a mesét valóságnak gondolja, mert hát látja a szemével, hallja a fülével.

Én inkább olyan 5-7 éves kor közé tenném (gyerektől függően), hogy ráérez a mese és valóság közötti különbségre.

2016. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!