Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 4 csillagos wellnes szállodába...

4 csillagos wellnes szállodában vacsorához illő öltözék?

Figyelt kérdés
Két ünnep közöt egy 4 csillagos wellness szállodában töltünk pár napot-anya-apa-gyerek-ahhol az egész hotel karácsonyi ünnepi díszletben van. Vacsora a hotel éttermében 3 fogásos büfé. Ehhez kis fekete csipkés ruhát vennék fel, kis boleróval,harisnya,magas sarkú-első estére,másik estére lila-fekete csipkés szatén korzet,fekete szatén boleróval,fekete szoknya vagy nadrág,magas sarkú,párom kék farmer,ing, zakó vagy mellény,fiunk szintén valamien nadrág,ingecske,mellény. Mi a véleményetek? túlzás-nem túlzás? nem lesz semmi különös program estére-zene-tánc vagy ilyesmi,csak az ünnepi diszlethez kicsit ünnepibb ruházatra gondoltam,mert fényképezkedni is fogunk a hotelben lévő karácsonyfánál,meg a díszes télikertben
2016. dec. 11. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás, a szállodai vacsora egy társasági esemény, amihez mindig illik kiöltözni. Mivel wellness szálló a helyszín, ezért lehet egy fokot lazítani, az urak pl. fekete szmoking helyett húzhatnak fehér parti szmokingot, a hölgyek kisestélyi helyett koktélruhát.


Na jó, tudom mifelénk nem ez dívik, de nagyjából ez lenne a hivatalos dress code. :)

A te ruhád rendben van, egyedül a férjed farmerja lóg ki a sorból, nem a dress code-hoz képest, hanem hozzád képest is.

2016. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a fekete ruhám,az mondható koktélruhának,magában picit csillogó fekete csipke borítja,és térdig érő,és hát igen a párom kék farmerja engem is zavar,de kompenzálja az ing -zakó-mellény-legalább
2016. dec. 11. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy picit tulzas. En legutobb kulfoldon voltam egy 5 csillagos hotellanc egyik hoteljeben, de eleg furan neztek volna meg ott is, ha vacsoranal csipkes koktelruhaban meg korzetben (plane ugyhogy a parjan meg sima farmer van - az kicsit uti egymast) jelent volna meg valaki. Itthon meg meg furabb lenne, picit izzadtsag szagu, mint ahogyan itt leirtad. Hogy biztosan beilleszkedjetek a kornyezetbe, ugy ertem. Szoval, szerintem egy szep vonalu sotet nadrag, bluz jobb valasztas lenne - esetleg valami "nagyobb" nyaklanccal. Parod meg akkor ne farmerben (hogy picit osszeoltozzetek "fokozatban"), hanem o is esetleg valami sotetebb szovet nadragban legyen. Akkor jobban mutattok a kepen is:).
2016. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az hogy szövetnadrágot felvegyen,teljessen kizárt,sajnos rá nem szedem
2016. dec. 11. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt csak egy problema van, a farmer. Kizart? Elete vegeig farmerben lesz?

En meg tuti kizaarnek egy ilyen palit, aki nem tud meg megjelenni sem, nem tudja mit hova.

2016. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!