Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik köszönni a párom...

Hogy illik köszönni a párom édesanyjának?

Figyelt kérdés
A párom hamarosan bemutat az édesanyjának. A csókolom köszönést nagyon gyerekesnek érzem, a napszaknak megfelelő köszönést pedig túl hivatalosnak, de mégis inkább az tűnik helyesebbnek. Mit gondoltok erről? 30/n
2016. nov. 14. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jó napot kívánok, vagy esetleg Üdvözlöm, örülök, hogy megismerhetem.
2016. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

A napszaknak megfelelö (Jó napot kívánok!) köszönés az egyetlen normális köszöönési mód.

A csókolom semmi esetre sem, mert az még gyerekektöl si hülyén hangzik, nemhogy egy felnött nötöl.

2016. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Előbb érdeklődd meg, hogy milyen típusú nő a párod édesanyja. Ugyanis te sem vagy már az a teenager, így még a szia-szia is számba jöhet, pontosabban bemutatkozol, hogy XY vagyon s majd erre a válasz feltehetően valamilyen szerusz vagy hasonló lesz és ezzel tegeződtök. Ha Te 30 évesen lemagáznád, arra megneheztelhet azzal, hogy vénasszonynak nézed. Az én fiam kb. 4 éve mutatta be a jelenlegi élettársát (aki akkor 32 éves lehetett 3 gyerekkel) a feleségemnek (akkor 65-66 éves) és közöttük azonnali tegeződés volt. Igaz, az én feleségem minden nőt kedvel, aki jó az ő kisfiához és csak akkor lesznek riherongyok, ha megbántják a kisfiát (akkor 39 éves volt). Igaz, én is le lettem tegezve, de nálam ez nem számít.
2016. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy hivatalos a napszaknak megfelelő, miért, te hogyan köszönsz annak, akivel nem tegeződtök? Nincs sok opció, max. az "Üdv!", de tuti az se tetszik mindenkinek (ami engem pont nem érdekel, van még olyan ember is, akivel nem tudom, tegeződünk-e, így se nem tegezem, se nem magázom, el lehet kerülni, a párom anyjával évekig ezt csináltam, pedig mindig mindenkivel tegeződöm, őt mégse tudtam, pedig emlékeztem, hogy az első alkalommal felajánlotta. eltelt röpke 10 év s már tegezem).


Jó napot kívánok, s majd szól, ha tegedőzést szeretne.


Azt én nagyon furcsállom, ha valaki megsértődik a magázástól, hisz az az alap, az udvarias kezdés... Szóljon, ha tegeződni akar, ő az idősebb.


A csókolom a felnőtt nő szempontjából is fura nekem, s na, én attól sértődnék meg, jó, nem komolyan, de megmondanám neki, hogy ne merészelje megint csinálni, s tetszikeznie se szabad :D

Gyerektől sem szeretem a csókolomozást egyébként.

2016. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Napszaknak megfelelő köszönés. Semmi hivatalos nincs benne. Ez a normális, átlagos.

30 évesen durva lenne csókolommal köszönni. Kivéve, ha egy 80 éves néni az anyukája :D

2016. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A napszaknak megfelelő köszönés a helyénvaló. Ha férfi lennél, akkor egy ilyen szituációba beleférne a csókolom is, de így, két hölgy között ez valóban nem jön szóba.


Azzal ne foglalkozz, hogy túl hivatalosnak tűnik, úgyis valami olyasmit fogsz mondani, hogy "Jó napot kívánok, örülök, hogy megismerhetem!", vagy valami hasonlót, és akkor máris kedélyesebb az üdvözlés.

2016. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szeretek csókolommal köszönni nálunk ez simán belefér. Amikor párom bemutatott anyujának én 22voltam és csókolom jónapottal köszöntem, azóta is így szoktam. Nálam belefér és nem gyerekes. Párom is kezit csókolommal köszön nagyimnak vagy agyistennel :D szóval szerintem karakterkérdés is.
2016. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Csókolom is simán elfogadható! Inkább mondja Ő hogy mondj sziát, nem kell engem kezitcsókolomozni, mint letegezd és megbántsd! Nem tudom miért nem fér bele ma egy fiatalnak sem a "TISZTELET" mások, és a sokkal idősebbek felé?
2021. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!