Mi a koncert etikett?

Figyelt kérdés
Miket szabad/nem szabad csinálni?Mennyire lehet előrefurakodni?Írjatok le mindent légyszíves, ha voltatok már valamilyen nagyobb koncin irjátok le mi történt!
2010. ápr. 28. 20:07
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
2.már-t törölném.:D
2010. ápr. 29. 17:12
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz már ennyire, ez csak koncert. Nem kevés koncerten vagyok már túl, bár én inkább rockkoncertekre és fesztiválokra járok. Az első sor mindig megvan, vagy odamegyek másfél órával hamarabb még hangolásnál, ha nem érek oda akkor meg jön a dúródás. Profi vagyok már belőle :)Sziget nagyszínpadán is első soros voltam. De készülj fel arra, ha első sorban leszel akkor elég sokszor fognak próbálkozni melletted. Ha lesz kordon előtted akkor arra rakd fel a kezed, és ne hagyd, hogy összenyomjanak. De nem tudom, hogy ilyen kis popkoncerteken mi a szokás, de azt tapasztaltam, hogy a vinnyogós kiscsajoknál nincs rosszabb.

Rágyujtani nem lehet, ha fedett helyen van, koncert közben nem illik, de előtte még okés. Az, hogy lehet e fényképezni, az helyektől függ, valahol be sem engedik a fényképezőt és a kamerát.

Jó bulizást! :)

2010. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Énekelni nyugodtan énekelhetsz. Az hülyeség, hogy az alacsonyabbakat előre engedik. Nem kell odamenni előző este, az lényegtelen, mert úgy másnap egy adott időpontban van a kapunyitás, és akik már napokkal óta ott dekkolnak az ajtóban, ők is ugyanakkor jutnak be. Talán annyi, h a sor elején vannak a bejáratnál. Koncert közben nem muszály dúródni, ha nem akarsz, vannak különböző trükkök :)

Pl. úgy teszel mintha keresnél az egyik barátodat aki elől van, szólítgatod, meg integetsz, így udvariasan előre engednek. És ha kicsit előre jutottál akkor elslisszansz pár métert valamelyik oldalra. Akikkel egy sorban vagy azok fognak engedni. Nagyjából tényleg ennyi.

2010. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Ha lesz kordon előtted akkor arra rakd fel a kezed, és ne hagyd, hogy összenyomjanak.


< felrakni?nem hogy kapaszkodnom kéne?:D vagy ha felrakom akkor miért jó?:D ezt magyarázd el légyszíves:D

2010. ápr. 29. 17:46
 25/34 A kérdező kommentje:
ja és valami szar cipőben kell menni,mert ugyis megtaposnak nem?
2010. ápr. 29. 17:47
 26/34 A kérdező kommentje:
most olvasom hogy az előrefurakodokat a biztonsági őrök néha (?) visszarakják a tolakodót arra a helyre,ahonnan elindulnak. ilyen mennyire fordul elő?
2010. ápr. 29. 17:50
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodhatsz is, de én a felrakást javaslom, egyik kezednál mindenképpen. Kerestem egy képet, így látod, hogy értem. [link]

Van a jobb szélén a srác, koncert előbb mindenképp úgy állj be, mert nem tudnak kidúrni ha nem hagyod magad. A lényeg az, hogy ha próbálják a kezedet beljebb tolni, akkor ne hagyd magad, mert akkor tuti egy sorral hátrébb végzed. De nem ennyire durva, mint ahogy most tűnik, hidd el ott akkor ezek nem is fognak eszedbe jutni.

Kényelmes cipőt vigyél, mert sokat kell majd állnod, és a mondjuk egy 10 centis tűsarkúba nem biztos, hogy annyira jól esne lökdösődés. A cipődnek nem lesz semmi baja szerintem. Annyi, hogy ne fehéret vegyél fel. Nekem már volt, h a fekete cipőm teljesen piros lett a koncert végére a homoktól, de otthon megtakarítottam és újra eredeti színében van :) Baleset sem szokott lenni koncerteken.

2010. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kell dúródni, hogy mindenkit félrelöksz, úgy biztos szájbavágnának. Udvariasan: mész előre, ott áll előtted valaki, mondod neki h "bocsi" , ha nem hallja akkor megérinted modjuk a vállát, erre biztosan észreveszi, hogy mit akarsz és előre enged.

A biztonságiakara: gondolj bele ott van több ezer ember akire vigyáznak, rendet kell tartaniuk, most nem azon fognak fennakadni, hogy egy kiscsaj pár méterrel közelebb szeretne menni. Amúgy is túl sok ember van, nem fognak kiszúrni a tömegből. Főleg, h nem a tömegben szoktak lenni, hanem a színpad és a kordon között, de a legtöbb a koncertet bámulja és semmit nem néz közben. De attól még ne lökdösődj. Balhéknál, ha rosszul van valaki, vagy ha valakinek a nyakába ülsz, akkor szokott az lenni, h kiemelik az embert és kiviszik oldalra.

2010. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Kösz,ezeket a hosszú válaszokat,ilyenekre gondoltam:D

jajj remélem jól alakul majd minden november hetedikén.

még azért válaszolhattok a kérdésre,ha több van nembaj:P

2010. ápr. 29. 18:07
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam, hogy visszarakják arra a helyre ahonnan elindult. Ilyen nincs. Ezért nem fog egy biztonsági bemászni a tömegbe.

Ha valami nem világos még, akkor szólj :)

2010. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!