Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor tűnik már el a sógor-kom...

Mikor tűnik már el a sógor-koma-jóbarát-alapon való érvényesülés a munkára való rátermettség, ügyesség, szakértelem helyett?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Teljesen sajnos nyilván soha.
2010. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor azt kérdezném, hogy lehet elviselni a protekciós senkiházi kolléganő hozzánem értéséből fakadó baklövéseit, segítségkéréseit (amiket tudnia kellENE) a munkaköréhez kapcsolódóan?

A munkahelyet egy ilyen senkiházi hátszeles miatt nem fogom otthagyni, mert szeretem a munkámat, értek is hozzá, biztos állás.

2010. ápr. 27. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor viszont kénytelen vagy tűrni. Sok kitartást hozzá, bár nem irigyellek.
2010. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha nem törödnél vele?Szerintem sokkal nyugodtabbak lennének a napjaid
2010. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Itt Magyarországon SOHA. Röhögd ki mindig, és gúnyolódj rajta, tedd nevetség tárgyává... persze csak finoman... úgy nem fognak tudni mit csinálni ellened, és amúgy is úgy fáj a legjobban. Egyébként sok fiatal nem is a jobb anyagi lehetőségek miatt hagyja itt ezt az országot, hanem pontosan emiatt a "szokás" miatt. Szomorú, hogy mióta Móricz Zsigmond 100 éve megírta a Rokonok-at, nem változott semmi :(
2010. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol amúgy?
2010. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Összevonás miatt sok dolgozó átkerült ide-oda vagy elküldték. A szóban forgó személy protekciós, kreáltak neki egy állást, ráadásul vezetői beosztást (ha lúd, legyen kövér!) Pont az én fejem fölé. Már korábban, még a kreált státuszába kerülése előtt kinyilvánítottam teljes mértékű felháborodásomat, nevezetesen, hogy mennyire butácska is ő! Engem kb. 50 jelentkező közül választottak ki anno felvételemkor ellentétben vele, aki nulla a köbön a tudásszintje, betette a rokonsága a státuszába. Van is összezördülés, ordítozás köztünk, mert én nem hagyom magam és jó párszor már szemébe is mondtam, hogy nem a rokoni kapcsolatokkal kéne dicsekedni, hanem a munkára való rátermettséggel, ügyességgel kellene bizonyítani. Nem ráragadni kolléganőre, hogy segítsen neki amit nem tud, de tudnia kellENE, vagy éppen rám nem kellene ragadnia ezen a téren....

Irodában dolgozunk számítógépekkel, szövegszerkesztővel, EXCEL, stb., fénymásolókkal, szkenner.

2010. ápr. 27. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Jaja, ez ismerős. Párom munkahelyén a főnök qrvájának kreáltak ilyen vezetői posztot. Előtte titkárnő volt. Az is tök hülye volt mindenhez, még 2 számot se tudott összeadni. De legalább a nagyképűsége kitöltötte a hiányt. Mindenki annyira utálta, hogy amikor elment (egy másik telephelyre még magasabb pozícióba), senki még annyit se mondott neki, hogy viszlát. Utána 3 hónapig több ember dolgozott azon, hogy kijavítsa a kishölgy hibáit. Látod, az ilyenek miatt becsülöm azt, aki az út szélén áll. Az legalább nem játsza meg a szakértőt meg a szakmai zsenit. Hiába, Magyarország a qrvák hazája. Azóta mindig elgondolkodunk és összenézünk, ha egy fiatal nőt látunk vezetői pozícióban. Te is multinál dolgozol?
2010. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Közalkalmazottak vagyunk.
2010. ápr. 27. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a másik olyan hely, ahol a kapcsolatok jobban számítanak, mint a tudás... bár, ha jobban gondolom, szinte minden típusú munkahelyből lehet találni hasonlót. Csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek a fene nagy suck-értők mire mennének hozzáértő alkalmazottak, beosztottak, kollegák nélkül, ha nem lenne senki, aki kijavítaná a hibáikat és dolgozna helyettük. Hát, részvétem. Tenni nem nagyon tudsz semmit. Iskolázd le minél többször, igaz, hogy ezzel nem segítesz a helyzeten, de legalább valamennyire megnyugtatod magad.
2010. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!