Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki felhív telefonon és...

Ha valaki felhív telefonon és elköszönünk akkor kinek kell letennie elsőnek?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult már, hogy ha felhívnak, elköszönünk és én nem teszem le akkor ő se. Ez mi?? Én közben tudok telefonálni, mert ha hívnak akkor kicsöng és tartóztatja. Volt amikor 30 percig ment. Végül lerakta. Sokszor elköszönés után csak lerakom a telefont az asztalra és felállok, nem is figyelem, hogy nem tették le. Ebben mi a jó?
2016. okt. 27. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre protokoll, elköszönés után vége a társalgásnak, az udvariasság szempontjából teljesen mindegy, ki teszi le először.


Mondjuk az lehet egy gyakorlati szempont, hogy ha a főnököddel beszélsz, akkor várd meg amíg előbb leteszi, mert lehet, hogy elköszönés után hirtelen még eszébe jut valami, és mondana még valamit. Ilyenkor rosszul veszi ki magát ha te már letetted. De az udvariasság szabályai szerint ezt nem kérheti rajtad számon, de hát a főnök az főnök...

2016. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1, igen én is teljesen így látom! Köszi!
2016. okt. 27. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig kinyomom vagy megbizonyosodom róla, hogy a másik lerakta. Nagyon kínos a szituáció, amit leírtál, hisz a te hibád is volt, hogy nem lett megszakítva a beszélgetés.
2016. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kínos.

"szia, szép napot, majd beszélünk!". Teló lerak az asztalra, majd rohanok. Nekem ez a "szokásom", nekem inkább az a hihetetlen hogy a vonal másik végén is ugyanez történik egyszerre.

2016. okt. 27. 17:38
 5/11 anonim válasza:
52%
Szerintem elköszönéskor meg kell várni már csak tiszteletből,hogy a lány tegye le elöször,és aztán te.
2016. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor azért nem teszik le, mert arra várnak hogy letegyem? De ha 20mp után sem szólok bele vagy 1 perc akkor mire várnak? Nyilvánvaló, hogy már nem vagyok ott.
2016. okt. 27. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

És te mire vártál? Lehet, hogy ő is csak lerakta a telefonját valahova és nem figyelte, hogy letette-e vagy te letted-e.

Ha te nem teszed le, akkor minek csodálkozol, hogy más sem? :)

Én mindig leteszem, vagy nem is kell, mert a másik már letette. De sose gondolkodom, hogy vajon ki teszi le előbb. Elköszönök és leteszem, csak van, amikor a másik gyorsabb.

Egyébként arra nincs illemszabály, hogy kinek kell először letenni. Nyilván a másik elköszönését illik megvárni, de utána mindegy, hogy ki teszi le előbb.

Inkább az az udvariatlanság, ha bármelyik fél még tartja a vonalat.

2016. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Hogyne lenne erre protokoll!

Elköszönés után a nő az, aki először leteszi a telefont, kivéve főnök alárendelt viszonyban, ahol ez nem kötelező - tehát a főnöktől függ.

2016. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Te is hibás vagy, hiszen te is ugyanúgy letehetted volna, lehet, hogy neki is ez a szokása, ne a másikat hibáztasd.
2016. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Furcsa összevisszaság... Még hogy ne lenne rá szabály ? De bizony van rá szabály.

Ez éppen olyan, mint köszönéskor: Ha kimész a szobából, akkor előre köszönsz, függetlenül tisztségtől, nemtől, kortól. Ugyanúgy a telefonnal is: az teszi le először, aki hívott.

2016. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!