Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Etikátlan-e véresre verni a...

MIKLÓS18 kérdése:

Etikátlan-e véresre verni a rendőrnek egy sovány, testi ellenállásra képtelen öregembert, ha az alkohol hatása alatt is áll, és szellemi fogyatékos is?

Figyelt kérdés
1 hónapja történt,városomban:egy 64 esztendős öregember,(régóta alkoholproblémás,és enyhén szellemi fogyatékos)egy ismerőse lakásán dörömbölt,a lakástulaj tudta,hogy kéregetni akar,ezért nem engedte be,az öregember azonban kitartó volt,a lakástulaj így rendőrt hívott.Az öregember alkoholhatást és a fogyatékot a lakástulajtól megtudván,a rendőrök mentőkkel együtt érkeztek.Ahogy várható volt,az öregember fizikálisan nem,de verbálisan sértegette az omsz embereit,ezért az omsz emberei rendőri intézkedést kértek.a két,fiatal rendőr odament a már mentőegységben ülő öregemberhez,és úgy megverték szó nélkül,hogy megsérült a fején,több helyen.az öregembert rendőri kísérettel a helyi kórház pszichiátriájára szállították,ahonnan 3 nap után kiengedték.Az öregember családja felülvizsgálatot kért az ügyben,ahol bebizonyították a túlkapást,és kirúgták az intézkedésben aktívabban résztvevő rendőrt.Kérdésem a következő:jogot félretéve,belefér ez az etikába?Tudom,hogy etikátlan mentőssel,vagy rendőrrel tiszteletlenül beszélni,de aki duplán beszámíthatatlan állapotban tette ezt,akkor is "beleférnek" a pofonok?
2016. okt. 9. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek,ami segíti a téma megértését,ha valaki "elbotlott" volna a több szálon futó történetben:E öregúr lakhelyemen közismert,mert egykoron sportban elég sokat "letett az asztalra".Ezért nagyon kétféle e öregúr,és e ritka eset megítélése:azok,akik szemében a szenvedélybetegsége és a csapodár életmódja (ami csak kb.10 éve jellemző rá)miatt szálka ez az öregember,azok a hatósági agresszióval is egyetértenek,akiknek meg a "szebb oldala" a domináns e öregembernek,azok elítélik ezt a hatósági fellépést.
2016. okt. 9. 22:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak etikátlan, de tilos is egy rendőrnek bárkit megverni. Ha ellenáll, akkor megbilincselheti, de akkor sem verheti véresre.
2016. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen etikátlan. Simán verés nélkül is meg tudták volna oldani a helyzetet.


Az öreg sportoló múltja viszont kit érdekel. Akik ez alapján ítélik meg a helyzetet, azok ostobák.

2016. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Megsérült több helyen és vérzett, ez annyitól is megtörténhet, hogy leviszik a földre és megütik párszor, hogy hagyja magát megbilincselni. Ha valakit megvernek nem kerül ki 3 nap után. Normálisan kéne viselkedni és nem történne ilyesmi. Nem mondom, hogy nem volt túlkapás de ha valaki követi a rendőri utasítást nem fog így járni.
2016. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Etikátlannak az, de őszintén, megértem a rendőrt. Tök mindegy, mennyire szellemi fogyatékos az illető, ön-és közveszélyes, bomlasztja a rendet, nem hagyja pihenni a környéket plusz még a rendőröknek is beszól... nem kellett volna ennyire elverni, túlkapás volt, az tény és való, de másrészről meg ez legalább példát statuál az embereknek...
2016. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdés összetett.


Városomban is él(t)egy exboxbajnok,aki néhány felesért félholtra vert bárkit,miután fajgyűlöletet provokált ki áldozatából.


Ilyen "ügyes"exboxolóval nehéz szépszóval bánni.

Meg kell tanulnia a saját nyelvén,hogy mi a rend!

Mivel csak az erőszak nyelvét ismeri,hát azzal kell kommunikálni vele.

2016. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alkoholos bűncselekmények elkövetésekor nem enyhítő, hanem súlyosbító körülmény.


Egyébként te honnan tudsz erről ilyen pontosan? Hallomásból? Őszintén szólva én itt azt tudom elképzelni, amit már korábban is írtak, hogy a földreviteltől megsérült az öreg.

2016. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Keresztülhaladtam az eset helyszínén,és nem tudtam haladni,néhány percre leállítottak a zsaruk,mert nagyon szűk utcában történt az eset.Így mindent láttam.Nem is kellett földre vinni,mert mentőautóba tuszkolták,ahol már üléshez rögzítve ült,csak közben szidta az akkor épp őt nyugtató zsaru szüleit!ezért alkalmaztak gumibotot,az okozta a vérzést,és a nyílt sebet!Azóta már lezajlott az ügy:a gumibot alkalmazását jogszerűtlennek minősítették,és kirúgták azt a rendőrt,aki ott intézkedett!Az öreggel is minden rendben van,kivéve,hogy a káros szenvedélye fennmaradt!De mindegy,az csak a halálakor fog eltűnni!
2016. okt. 17. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!