Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős jogi kérdés! Mit lehet...

Sürgős jogi kérdés! Mit lehet tenni, ha nejem kismértékben szellemi fogyatékos öccse leakaszt a közös házban, egy a szüleiktől örökölt festményt és elviszi bevizsgáltatási, feltételezhetően eladási céllal?

Figyelt kérdés

Miként lehet ezt megakadályozni jogilag?


Még azt sem tartotta vissza, hogy nejem határozottan kijelentette, ő ebbe nem egyezik bele.

Elmondta azt is neki, a festmény a lakásbiztosítással van biztosítva. Ha ki akarja/juk vinni a lakásból, be kell jelenteni a biztosítónál, ill. alkalmi biztosítást kell kötni rá. A biztosítás érvényét veszti, ha mi visszük ki és az ingatlanon kívül történik vele valami. Nejem öccsét ez sem zavarta. Holnap el akarja vinni valahová a festményt. (jó nagy, tehát egyedül, autó nélkül nagy esélye van, hogy megsérül)

:-(

Mitévők lehetünk?

Születése óta fogyatékos. Nem áll gyámság, felügyelet alatt, de rokkantnyugdíjas, csökkent munkaképességű. (amolyan Forrest Gump)

Sajnos makacs, mint a szamár, nehéz megbeszélni vele bármit. :-(



2016. aug. 30. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
most azonnal leakasztjátok és eldugjátok előle
2016. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem járható út, mert nála van, a bezárt szobájában. Erőszakoskodni pedig nem szeretnénk. Képzelheted, mi lenen, ha el akarnánk venni erővel.
2016. aug. 31. 00:16
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a festmény eddig a mi szobánkban volt. Bejött és egyszerűen elvitte. :-(

Nejem már totál ki van, szinte a rosszullétig felidegesítette magát. Erre jöttünk haza egy órája. :-(

2016. aug. 31. 00:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak tippet adok, az alapján, amit le van írva.


Én kihoznám a szobájából a képet (főleg ha tényleg olyan értékes). Vele nem erőszakoskodnék, de az ajtóval, ha kell, igen (zár leszed vagy összetör, ajtó leemel stb.) a képet kihozni és betenni egy szobába amihez nincs kulcsa. Vagy adott esetben akkor lemondanék a biztosításról, hogy cserébe megvédjem a képet és én magam tenném be egy kocsiba és vinném el egy biztonságos helyre (szomszéd, rokon, nyaraló, bérelt garázs, üzlethelyiség stb. annál jobb minél kevésbé van róla tudomása hová viszed).

Mondjuk nem tudom mekkora és milyen értékű a kép illetve, hogy a srác meddig hajlandó elmenni. Képes-e érte verekedni, hogyha megpróbálod kihozni tőle vagy betörni érte akár ismeretlen helyre is? Mert pl. ilyenektől is függ.

2016. aug. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Molyember ***** válasza:
Lehet, hogy hasznos lenne felülvizsgáltatni az állapotát, aztán elhelyezni egy otthonban, vagy legalább gyámság alá helyezni, hogy önállóan ne intézhessen ilyen ügyeket. Utóbbi esetben nem okoz anyagi kárt, előbbiben meg nem megy tönkre a házasságotok. Kegyetlen, tudom, de nektek sincs több életetek.
2016. aug. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sajnos, el kell venni tőle! pillanatok alatt elherdálná, vagy már útközben elveszik tőle :(
2016. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell erőszakoskodni. Nem fog örökké a szobában tartózkodni (ha igen, az se baj, megvárod, míg éhen hal). És ha másutt lesz, hívsz egy lakatost (betörni egyszerűbb, de te ugye nem alkalmazol erőszakot), bemégy elteszed a képet jó helyre, majd visszazáratod az ajtót. Ennyi. Használd az eszedet, és lesz jó megoldás.
2016. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívj egy lakatost. Aztán vigyétek át a képet a ti szobátokba és zárjátok be.
2016. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnálatosan elvitt még egy képet ma déltájt, a gyerekek voltak csak a nappalinkban, mi nem is láttuk, hogy bejött a házba. :-(

Azóta nem is hallottunk róla, a mobilján nem érhető el. Már a rokonság is aggódik, mi történhetett, miért művel ilyeneket.

A rendőrséget megkérdeztük mitévők legyük. Szólítsuk fel, hogy ez jogilag lopásnak minősül, szolgáltasson vissza mindent, ha nem teszi feljelentéssel élhetünk a rendőrkapitányságon.

Testi erőszakot, erőszakos behatolást, mi ne kövesünk el! A saját lakásrészünket zárjuk be.


Úristen! Soha nem gondoltuk, hogy velünk ilyen megtörténhet. :-(

2016. aug. 31. 21:16
 10/10 A kérdező kommentje:

Kiderült megfenyegették sógorom. (volt egy ilyen tippünk) Egy bűnbanda kezeibe került sajnos. Szerencséjére nem bántották. (bár én említettem neki, néhány pofont tőlem is megérdemelne, de persze nem kapta meg)

Próbáljuk gyámság alá helyezni, és közös döntésünk alapján elköltözik a közelbe. (addigis, ki van tíltva a mi részünkről, és mindent zárunk)

A rendőrségre bement vele nejem, kiderült, nem minősül lopásnak, amit tett. (közös ingatlanból nem lehet lopni... :-o

A zsaroló banda ellen eljárást indítanak, a feljelentést megtették. A nyomozók szerint, nagy esélye van, hogy visszatudják szolgáltatni a festményeket.

2016. szept. 5. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!