Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemen tegezés/magázás?

Egyetemen tegezés/magázás?

Figyelt kérdés

Van 2 fiatal tanárom az egyik nő, tavaly szerzett mesterszakos diplomát és emailben már felvette a kapcsolatot velünk, ott tegeződött, a másik tanár férfi, ő is 30 alatt lehet, ő is letegezett engem.

Más tészta, hogy egy előadást tartó tanár (50 fölött van) mondta, hogy neki nehezen megy a magázás és ő nem sértődik meg, ha letegezik. Na én őt biztos nem tudnám tegezni, viszont ettől függetlenül érdekelne, hogy itt is ugyanaz-e a szokás, mint gimiben volt (tanár tegez, diák mmagáz) vagy a diák is tegezhet?


Köszi előre is :)


2016. szept. 20. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Egyetemen már felnőttnek számítasz, kölcsönösség van: ha a tanár tegez, te is tegezed, ha magáz, te is magázod.
2016. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aha, én is ezen a szálon gondolkodtam, hogy ha ő letegez, akkor vbisszfelé is így működik, mégis olyan furának tűnik. Bár azt hiszem, az is fura lenne, ha egy huszonöt kökorüvel magázódnánk...
2016. szept. 20. 13:48
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, telóról írtam

*körülivel

2016. szept. 20. 13:49
 4/11 A kérdező kommentje:
*visszafelé :)
2016. szept. 20. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Elsőre nekem is furának tűnt, mert ugye középsuliban alap volt, hogy minden tanárt magázunk. De majd te is megszokod ;)
2016. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Tanárfüggő. De a fiatalokat nem szokta zavarni ha tegezed.
2016. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki pontozza le a jó válaszokat. Tényleg az egyetemen az a szabály, ha a tanár magáz te is magázod, ha tegez, te is tegezheted. Ezt el is várják. Viszont mindig a tanár dönti el a megszólítás módját.


Ha dolgozni kezdesz, ott is ez lesz a helyzet.


Egyébként én még nem szólta hozzá ehhez a témához.

2016. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem íróknak: kövesd, ahogy a tanár csinálja. Ha idősebb, akkor is meg lehet adni a tiszteletet tegezve is.

Pl:

"Tanár úr, megmondanád, mi a dolgozat beadási határideje?"

2016. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ált. úgy volt, hogy a tanár ált. az első órán megbeszélte, hogy tegeződnek-e vagy nem... ha meg nem, akkor magázódás volt. de a tanárok közül az értelmesebb ált. hozzá szokta tenni, hogy ha a diák jobban érzi magát úgy, hogy magázza, az sem probléma. Ez főleg az idősebbeknél van így, mert nekem sem tudott volna ráállni a szám arra, hogy a 70 éves professzor urat, akivel tényleg nincs olyan viszonyom, tegezzem, de az nem zavart, ha ő tegezett... mert ő felajánlotta, hogy tegezhetem, mert visszautasítottam.
2016. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanár- és szakfüggő is. Nekem volt olyan tanárom, aki megkövetelte a magázást és ő is magázta a diákokat. De a nagy részük a tegeződést preferálta oda-vissza. Az eddigi 3 témavezetőmet is tegeztem. A mostani tanszéken mindenki tegez mindenkit, tehát tegezem az 52 éves tanszékvezetőt is. A diákjaimat is tegezem, ők is engem, hiszen előfordul, hogy a diák idősebb nálam. De vannak tanszékek, ahol kifejezetten a magázást szeretik, pl. amikor más tanszékre mentem előadni, szólt egy idősebb tanár, hogy ott magázzam majd a diákokat, mert az a szokás.
2016. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!